Chicago? Velká výzva - shodují se herci

Chicago? Velká výzva - shodují se herci
Foto: Marek MALŮŠEK
Uherské Hradiště Kultura 03 / 05 / 2019

Slovácké divadlo začalo připravovat nejočekávanější kus letošní sezóny, slavný americký jazzový muzikál Chicago. Režie se ujala Linda Keprtová a premiéra se uskuteční 22. června. Na jevišti se objeví téměř celý soubor a chybět nebudou atraktivní taneční a pěvecká čísla a také živá kapela pod vedením Josefa Fojty.
„Já se těším opravdu moc! Chicago je muzikál, kde jsou výrazné všechny tři jeho složky, to znamená, že se hraje, zpívá i tančí. Zkoušení pro nás tedy určitě bude náročné, určitě je to velká výzva, ale my do toho dáme maximum a budeme věřit v úspěšný výsledek,“ říká představitelka vražedkyně Velmy Kellyové Pavlína Hejcmanová a prozrazuje, zda má z muzikálové výzvy strach. „Neřekla bych, že se něčeho bojím, ale určitě mám velký respekt. A to z celé Velmy,“ dodává herečka s úsměvem.
Na Chicago se těší i další z hlavních protagonistů, herec Tomáš Šulaj, který ztvární právníka Billyho Flynna. „Těším se moc. A výzva je to obrovská, hlavně hudební a taneční. A myslím, že i po technické stránce je to výzva, jak vše skloubit dohromady. Na druhou stranu jsme na muzikály zvyklí, takže to dáme,“ směje se Tomáš Šulaj. „Bojím se tradičně těžkého tancování, ale jak jsem říkal, je to výzva a výzvy jsou od toho, abychom je překonávali,“ dodává.
„Muzikál je pro činoherce vždy výzva. Máte další šanci naučit se tančit a zpívat jako Fred Astair nebo Liza Minnelli,“ svěřuje se herečka a představitelka vězeňské dozorkyně Mamy Mortonové Irena Vacková. „Bojím se, že se budu muset líčit na černo, abych byla podobná filmové představitelce Queen Latifah,“ uzavírá s úsměvem.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace