Chinaski zpívají příběhy z ulice

Chinaski zpívají příběhy z ulice
Foto: archiv kapely  /  Chinaski vás překvapí novým zvukem i atmoškou.
Strážnice Kultura 08 / 08 / 2018

Ve Strážnici se blejsknou v nové sestavě

Buchlovské hudební léto se přelomilo do druhé poloviny. K vrcholům sezóny bude patřit koncert kapely Chinaski, která se poprvé představila v nové sestavě na Holešovské regatě. Koncert byl položen do rockovějšího hávu, opřený o klávesy a kytary, namísto dechů. Michal Malátný držel opratě kapely pevně v rukou, vtipkoval a uchvátil publikum skvělým koncertem, který vás čeká i v sobotu 11. srpna od 20.00 v zámeckém amfiteátru ve Strážnici. Kapelník Michal Malátný nám exkluzivně odpověděl na pár otázek...Michale, v rámci Buchlovského hudebního léta se představíte v nové sestavě. Co můžete prozradit o novém obsazení (bubeník Lukáš Pavlík, baskytarista Tomi Okres, klávesista Jan Steinsdörfer)?
Nejdéle se znám s Tomi Okresem, asi 15 let, vždycky se mi líbilo, jak hrál, ať na basu nebo kytaru, a vždycky jsem si s ním chtěl zahrát. S Lukášem se známe z festivalů, když hrál s Ewou Farnou nebo s Čechomorem. Honzu jsem neznal, ale o to byl pro mne větším překvapením. První zkouška proběhla v lednu, pak jsme odjeli jarní klubové turné. Jsme spolu chvíli, stále se sehráváme, ale je to nové a vzrušující.

Po „vyhození“ části kapely jste musel čelit hodně nepříjemným emotivním situacím - jak jste se vnitřně bránil, abyste nezačal pochybovat? Co vám dodávalo sílu to ustát?
To hodně velké a důležité rozhodnutí ve mně zrálo asi 2 roky, takže když to přišlo, byl jsem tak připravený a jistý, že se mnou nemohlo nic hnout. Navíc nesleduji žádné sociální sítě. Pro mne je rozhodující reakce živých lidí pod pódiem. Poslední záchvěvy mých pochybností pak rozmetal první koncert 2. února.

Vaše texty jsou ze života - potkala vás nějaká inspirace přímým zásahem?
V našich textech je spousta věcí odposlechnutých z ulice. Asi je to neslušné, ale rád poslouchám cizí lidi v metru nebo tramvaji. Poslední dobou mě ale nejvíc inspiruje Jiří Suchý, ten mě okouzlil.

Kam se budou ubírat kroky nových Chinaski?
Rád se nechám překvapit! Jsme na novém začátku a doufám, že to lidi bude bavit stejně jako nás. Rozhodně se těšíme na Buchlovské hudební léto.

autor: IVA PAŠKOVÁ

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace