Číslo týdne: 20 000

Číslo týdne: 20 000
Uherské Hradiště Kultura 04 / 03 / 2014

Téměř tolik diváků už vidělo muzikál Cikáni jdou do nebe

Bez nadsázky jde říct, že muzikál Cikáni jdou do nebe, který má Slovácké divadlo na svém repertoáru už čtvrtým rokem, změnil několika lidem život. Brzy se bude hrát zase a těší se na něj herci i diváci.
Prvním, kterému se svět po nastudování muzikálu převrátil o sto osmdesát stupňů, je režisér Radek Balaš. Když se totiž pověst o novém, jedinečném muzikálu rozkřikla a viděli jej divadelní ředitelé napříč republikou, režisérovi se otevřely dveře mezi naše největší muzikálové hvězdy. „Na muzikál Cikáni jdou do nebe nedám dopustit a pokaždé, když slyším ty strhující melodie, mě dostanou,“ říká režisér.
Dalšími, komu jmenovaný příběh vášnivé lásky změnil život, jsou herci samotní. Vždyť například Tomáš Šulaj byl za postavu zlodějíčka Buči nominovaný na Thálii a jeho kolega David Vaculík prohlásil, že jestli zažil u divadla pocity, které si bude navždy pamatovat, pak jsou to ty před závěrem každého představení.
A do třetice - muzikál velmi ovlivnil i samotné diváky. Nenechalo si jej ujít téměř 20 000 z nich. Díky tomu se titul stal druhým nejhranějším muzikálem v celé historii divadla. Téměř vyprodaná je i repríza příští pátek, přibližně polovina hlediště je už obsazena i na 55. reprízu na konci dubna.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace