Číslo týdne: 5

Číslo týdne: 5
Foto: archiv divadla  /  Honza Šimek, další Šulajův divadelní synek.
Uherské Hradiště Kultura 06 / 03 / 2014

Tolik herců už hrálo roli syna v Donaha!

Hrát v muzikálu Slováckého divadla Donaha! je přáním nejenom profesionálních herců, ale také těch amatérských. A ačkoliv to může vypadat jako nesplnitelný sen, opak je pravdou. Existuje totiž jedna role, kterou od minulého týdne hraje už pátý chlapec. Jde o syna hlavního hrdiny.
„Role Nathana je pro nás trošku komplikací, protože kluci, kteří ji už za těch devět let hráli, postupně vyrostli a museli jsme ji přeobsazovat. Ale zájem diváků je tak velký, že jsme to udělali rádi,“ říká ředitel uherskohradišťského divadla Igor Stránský. „V roce 2005 roli Nathana nastudovali Ondřej Vávra a Petr Daněk. Po čase je ale bylo potřeba vystřídat. Dalším představitelem se tak stal Filip Novák, po něm David Smečka a od minulého týdne je Nathanem Jan Šimek,“ říká herec Pavel Hromádka, který zastupuje v nepřítomnosti režiséra Radka Balaše.
Zároveň připomíná, že téměř desetiletý Jan Šimek vzešel z konkurzu na roli v inscenaci Nora a divadelníkům se tak zalíbil, že mu svěřili roli další, a to rovnou v druhé nejúspěšnější inscenaci Slováckého divadla všech dob. „Honzík je moc šikovný, byla to dobrá volba“ dodává Pavel Hromádka s tím, že nejbližší Donaha! mohou diváci vidět v pátek 16. května. Vstupenky se začaly prodávat dnes od 8.00.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace