CM Kunovjané si zahrála v Domácí péči

CM Kunovjané si zahrála v Domácí péči
Foto: KK Napajedla  /  CM Kunovjané hrála divákům i při slavnostním uvedení v Napajedlích, kam přijela delegace v čele s Alenou Mihulovou a Zuzanou Kronerovou. Byl to moc pěkný večer - po čtvrtém loučení se muzikanti dlouho po půlnoci rozloučili naposled a zůstaly po nich jen filmové vzpomínky. Dodnes vzpomínají na příjemný večer.
Slovácko Kultura 27 / 07 / 2015

Slávek z toho vyšel se ctí, říká Jiří Potyka

V sobotu a dnes je na Letní filmové škole uváděn film Domácí péče, který vznikal na Slovácku. Představitelka hlavní role Alena Mihulová je díky němu čerstvou držitelkou Ceny MFF KV za ženský herecký výkon. Boleslav Polívka byl v sobotu na LFŠ oceněn výroční cenou.
Bez zajímavosti nezůstane, že ve filmu účinkovali herci a komparzisté z našeho regionu, včetně cimbálové muziky Kunovjané a primášem Jiřím Potykou v čele. K filmu je přivedla náhoda. „Každý rok hráváme při křtu svatomartinských vín na Masarykově náměstí, kam i s rodiči zašel režisér Slávek Horák. Něčím jsme ho oslovili, protože zanedlouho se z ničeho nic objevil na zkoušce muziky a nabídl nám možnost účinkování v připravovaném filmu,“ popisuje cestu na filmové plátno primáš. V té době se ještě nevědělo, jestli se seženou peníze na realizaci, ale když nakonec vše klaplo, muzikanti s radostí kývli na spolupráci. „Vysvětlili nám, o co vlastně jde, a přidali trumpetistu Miroslava Lapčíka a bubeníka Václava Kotačku. Vznikl tak štrajch, který ve filmu odehrál pohřeb a svatbu. „Byla to naše první filmová zkušenost a jsme za ni velmi vděčni. I když se někdy čekalo na záběr i několik hodin, nám to nevadilo. Byli jsme vděčni za zážitek vidět pracovat Bolka Polívku, Alenu Mihulovou, Táňu Vilhelmovou či Zuzanu Kronerovou... Takové věci se dají v našem případě prožít jen jednou,“ usmívá se primáš, který hodnotí natáčení jako velmi pohodové. I když to byl debut mladého režiséra, přesně věděl, co chce, a také to dokázal hercům podat.
Do malé nejistoty je filmaři dostali jen jednou, když měli během čtvrt hodinky dát dohromady skladbu ve štrajchové úpravě, kterou jim pustili ze záznamu v klavírním podání. Ale i to zvládli na jedničku a odměnou jsou jim dlouhé filmové okamžiky na plátně. „Původně jsme si mysleli, že se tam jen mihneme a ani nepůjdeme poznat, ale posledních deset minut filmu patřilo svatbě a muzice, která se line až do titulků,“ dodává primáš, který je z filmu nadšen. „Film mě velmi mile překvapil jak zpracováním, tak tím, že se zabývá choulostivým tématem, které se dotýká každého z nás. Slávek z toho vyšel se ctí,“ loučí se Jiří Potyka, primáš CM Kunovjané, CM Hudci Pondělníci i CM Osvětimany. 

autor: IVA PAŠKOVÁ

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace