Co dělá Igor Stránský po odchodu z divadla

Co dělá Igor Stránský po odchodu z divadla
Foto: Marek Malůšek
Uherské Hradiště Kultura 12 / 12 / 2015

Igor Stránský byl půl století v angažmá Slováckého divadla, z toho pětadvacet let stál v jeho čele a stal se nejdéle sloužícím porevolučním ředitelem ve všech českých divadlech. Prvního září předal klíč od ředitelny Michalu Zetelovi. Jaké to je opustit po tak dlouhé době své milované divadlo?     
Jestli čekáte, že vám odpovím, že jsem se od divadla odstřihl a odpočívám, tak to po padesáti letech nejde. To bych se musel odstěhovat na druhý konec světa. A ani tenkrát by se mi to asi nepovedlo,” přiznává Igor Stránský. A tak do divadla pořád přichází, aby zkotroloval, jestli herci hrají správně Macbetha a Studnu světců, které režíroval, ale rád usedá do hlediště i proto, aby zhlédl nové hry. S chutí jsem sledoval práci mého dlouholetého dobrého kamaráda Radka Balaše na muzikálu Pokrevní bratři. S radostí mohu konstatovat, že se Radkovi a celému divadlu povedl. Je to parádní inscenace. Mít takovou na repertoáru je snem každého ředitele, říká bývalý principál.
Publikum, které si Stránského inscenace oblíbilo, se může těšit na novinku, jež je součástí předplatného na příští rok. Oblíbený režisér se totiž vrhne do přípravy české klasiky, Jiráskovy Vojnarky. Mým celoživotním režisérským krédem je, aby každá inscenace, kterou studuji, byla cítit člověčinou. A tou je Vojnarka nasycena. Těším se na ni, uzavírá Igor Stránský a potvrzuje tím, že Slovácké divadlo má stále pod kůží.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace