Čtvrtstoletí s Harlejem na prvního máje ve Zlíně!

Čtvrtstoletí s Harlejem na prvního máje ve Zlíně!
Foto: archiv kapely  /  Oslavu jedné z našich nejoblíbenějších rockových kapel si nenechte ujít.
Zlín Kultura 15 / 03 / 2020

Rozhovor s Tonym Rauerem

Skupina Harlej slaví své 25. výročí, a to ve velkém stylu. Čtvrtstoletí se Harlej rozhodl oslavit i ve Zlíně s fanoušky, kterých má v našem regionu požehnaně...
Partička pražských rockerů má na svém kontě více než desítku řadových alb, nespočet klipů, které v mnohých případech dosahují milionových zhlédnutí, a samozřejmě stovky koncertů napříč celou republikou.
Na výročním koncertě, který se kvůli koronaviru přesouvá na 1. května 2020 se ve sportovní hale Datart můžete těšit na velkolepou scénu, největší, se kterou skupina kdy vyjela na koncertní turné, LED projekci, spoustu efektů a v neposlední řadě na nezapomenutelnou atmosféru, kterou podpoří spřátelená punckrocková banda Jaksi Taksi. Před koncertem jsme vyzpovídali Tonyho Rauera, duši tohoto skvělého rockového cirkusu.


Když se řekne Harlej - co se vám vybaví jako první?

Strašná spousta věcí na jedný hromadě. Můj život je tak propojenej s Harlejem, že to splývá. Když se řekne Harlej, je to všechno mezi tím, kdy vstanu, až po chvíli, kdy jdu spát. A občas se mi o Harleji i zdá...


Slavíte čtvrtstoletí, což je pro každou kapelu něco mimořádného. Jak tuhle oslavu vnímá Harlej?

Pro nás je to hlavně o obrovský vděčnosti k našim fandům za to, že jsou stále s námi a podrželi nás i ve chvílích, kdy se nám třeba nedařily věci tak, jak bysme chtěli.

Harlej jel po celou dobu velkou rockovou party. Jak jste se dokázali udržet na vrcholu a přežít všechny ty kalby?    
Jak jsme přežili všechny ty kalby a mejdany, ani nevím, asi jsme měli kliku. A za to, že Harlej pořád funguje, vděčíme myslím tomu, že jsme byli vždycky upřímný a na nic si nehráli. Harlej nebyl nikdy kalkul, dělali jsme a děláme věci, který nás baví a za kterýma si můžeme stát. Upřímnost je důležitá nejen v muzice a věřím, že lidi ji mají podvědomě rádi.

Jakým způsobem se odvděčíte fanouškům za pětadvacet let podpory?

My jsme udělali pro nás naprosto výjimečný tour. Mě strašně baví hrát a vždycky jsem razil názor, že budeme s Harlejem raději hrát více koncertů v normálních sálech než méně po halách. Teď jsme si řekli, že je třeba si ty větší prostory vyzkoušet a udělat na pódiu nějakou tu volovinku, která se do menších sálů nevejde. Chceme našim fandům ukázat Harlej tak, jak ho ještě neviděli, ale zároveň tak, jak ho znají. Jak jsem říkal, je to o upřímnosti a jakmile kapela začne něco nalhávat, měla by se zamyslet nad smyslem vlastní existence.

Vláďa bohužel už brnká na kytaru seshora - zazní i nějaká vzpomínka?

Samozřejmě zazní i písničky z doby, kdy Vláďa v Harleji zpíval. Myslím, že stejně jako Vláďa bude už navždycky spojenej s Harlejem, tak Harlej bude navždycky spojenej s Vláďou. To pouto tam vždycky bylo, je a bude.

Bude v playlistu i vzpomínka na vaše první spojení v kapele Brain?

Nebude. Před časem jsme si pohrávali s myšlenkou nějakou písničku z Brainu do repertoáru zařadit, ale nakonec jsme od toho ustoupili. Myslím, že nejenom pro mě je to všechno ještě hodně živá věc a nebylo by moc jednoduchý ty písničky hrát.

V Březolupech jste prožili spoustu koncertů, na Slovácku máte pěknou fanouškovskou základnu. Chystáte do Zlína něco „special“?

Nevýhoda těch velkých koncertů je v tom, že se musí dopředu hodně připravit a je tam menší prostor pro nahodilý improvizace, takže se budeme držet toho, co máme připraveno.

Když se ohlédnete zpátky, udělal byste něco jinak?

Tvrdit, že když se člověk ohlédne, tak nevidí žádnou chybu a neudělal by něco jinak, by byla nabubřelost totálních rozměrů. Samozřejmě, že vidím spousty chyb a věcí, který by šly udělat líp, je ale pravda, že i chyba člověka někam posune, a já jsem vcelku spokojenej tam, kde jsem. Takže vlastně ničeho nelituju a jsem vděčnej za většinu dní, který jsem prožil.

autor: IVA PAŠKOVÁ
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace