Další festival a zase na něm nechybí Slovácké

Další festival a zase na něm nechybí Slovácké
Foto: Marek Malůšek
Zlín Kultura 03 / 06 / 2022

Ve Zlíně se za pár dnů uskuteční už 26. ročník česko-slovenského festivalu Setkání Stretnutie, který každoročně nabízí to nejlepší z divadelních scén obou zemí. Pozvánku dostala i diváky obdivovaná a kritiky chválená inscenace režiséra Michala Zetela Tři sestry z dílny Slováckého divadla.

Mezi téměř dvacítkou inscenací na Setkání Stretnutie nebudou chybět takové legendy, jako je například Divadlo Bolka Polívky, Dejvické divadlo, Národní divadlo Brno, Radošínské naivné divadlo nebo Divadlo Andreja Bagára v Nitre. A spolu s nimi i Slovácké divadlo.

„Je to výjimečná inscenace jak pro nás herce, tak pro diváky, a to proto, že je z velké části improvizační, a proto nikdy nevíme, co všechno se může na jevišti stát. Vytváří to jedinečné napětí,“ říká představitelka Olgy Jitka Hlaváčová.

Slovácké divadlo tak boduje na dalším festivalu a stává se jedním z nejúspěšnějších českých divadel. Jeho inscenace letos už viděli festivaloví diváci v Pardubicích, v Brně, chystají se do zmiňovaného Zlína, Hradce Králové, Plzně a symbolicky se připojí i k ukrajinskému divadelnímu festivalu Melpomene z Tavrie.

 

Tagy článku

TOPlist