David Koller: Na Regatě zahrajeme největší hity

David Koller: Na Regatě zahrajeme největší hity
Foto: archiv Davida Kollera
Holešov Kultura 20 / 06 / 2024

V létě se  radši moc do kalendáře nekoukám

Hlavní hvězdou úvodního pátečního dne Holešovské Regaty bude oblíbený muzikant a zpěvák David Koller, čerstvý držitel Ceny Anděl v kategorii Zpěvák roku 2023. „Musím říct, že jsem se vždy divil, co to je Holešovská Regata, když v Holešově moře není. Teď už to ale vím a vím, že je to recese, a tu mám rád,“ směje se David Koller při vzpomínce na rok 2015, kdy zamířil na Regatu jako host poprvé.

Davide, nedávno jste oznámil odchod z kapely Lucie, abyste se mohl věnovat svým projektům. Takže už vystupujete jen s Kollerbandem? Na čem teď pracujete?

Kromě Kollerbandu budeme v létě hrát dva koncerty s Jasnou pákou a na podzim s ní vyrazíme na krátkou šňůru. Zároveň pojedu posledních osm letních koncertů s Lucií. A aktuálně pracuji na novém singlu s producentem Lukášem Chromkem.

Jaký repertoár přivezete fanouškům na Regatu? 

Na letní sezónu jsme vybrali ty největší hity od všech kapel, ve kterých jsem hrál. Teď myslím Páku, Lucii a Kollera. A v programu má místo i naše poslední deska, která se podle reakce fanoušků stále líbí a se kterou jsme jeli již tři turné. Také pracujeme na aranžmá některých skladeb, takže ten, kdo byl na našem koncertě třeba loni, letos neuslyší to samé.

Váš kalendář letních koncertů je hodně nabitý. Stihnete vůbec nějakou dovolenou?

Máte pravdu, je toho s muzikou přes léto až dost. Trochu mě to mrzelo s dětmi, ale zas na druhou stranu: v létě je v Čechách a na Moravě tak hezky, že mi ježdění do ještě většího vedra k moři nevadí. A já se v létě radši moc do kalendáře nekoukám, necháváme si s kapelou volno na leden.

Kdybyste se z účinkujícího proměnil v návštěvníka Regaty, co byste si vy sám nenechal ujít?

Dal bych si Desmod a Monkey Business. A tu soutěž v přejezdu vodní lávky. Rád bych si třeba jednou taky zajezdil na kole po prkně nad vodou. Musí být náramná legrace.

 

autor: Martina Žáčková

Tagy článku

TOPlist