David Macháček do divadla DONDI povolal kamarády

David Macháček do divadla DONDI povolal kamarády
Foto: Marek Malůšek  /  Divadelní společnost DONDI.
Uherské Hradiště Kultura 21 / 07 / 2022

Divadelní společnost DONDI pro diváky připravila prázdninovou premiéru komedie Když se zhasne autorů Romana Vencla a Michaely Doležalové v režii Romana Groszmanna, kterou můžete zhlédnout v pondělí 25. července v Kafe uprostřed.

PREMIÉRA

Slejvák premiéru Když se zhasne nezničil, ale ozvláštnil

Příběh Trevora a Niny, manželského páru z vyšší newyorské společnosti. On je gynekolog, ona majitelka a šéfkuchařka vyhlášené italské restaurace. Jejich manželství však nelze pokládat za ideální. Může za to předmanželská smlouva, drsnější než pravidla amerického fotbalu: ten z manželů, který podá návrh na rozvod, přijde o veškerý majetek, který tak automaticky připadne tomu druhému. Jsou Vánoce a Trevor s Ninou pořádají svůj tradiční večírek. Jedinými pozvanými hosty jsou manželé Imelda a Artur. Na první pohled by se mohlo zdát, že půjde o dost nudnou párty, jenže to by ona předmanželská smlouva nesměla obsahovat maličký dodatek: ten z manželů, který prokáže tomu druhému nevěru, může požádat o rozvod a získá všechen majetek. Vánoční večírek se tak promění v rozvodové bitevní pole.

V hereckých rolích uvidíte Kristýnu Budišovou, Kateřinu Černou, Jonáše Floriána a Davida Macháčka, který nám přiblížil nastudování nové komedie.

Uběhl rok a vy jste předstoupili s novou premiérou. Proč jste si vybrali právě komedii Když se zhasne?

Tuhle hru jsem chtěl dělat už dávno, jen jsem se musel dostat do věku třicátníka. No a už je to tady. A komedie byla v dnešní době jasná volba. Chtěl jsem lidi rozesmát.

Obsazení se kromě tebe změnilo - odkud jsou herci?

Herci jsou moji kamarádi a všichni jsme bývalí studenti brněnské konzervatoře, které učil skvělý režisér Roman Groszmann, který se ujal režie.

V jaké atmosféře probíhalo zkoušení?

Zkoušet komedii s přáteli je za odměnu. Byla to veliká legrace, moc jsme se bavili, i když pro mě to bylo trochu náročné, protože jsme zkoušeli v Brně a já jsem jediný dojížděl. Ale žádné cesty jsem nikdy nelitoval.

Byly před premiérou velké nervy? Jaké jsou první reakce?

Nervy jsme měli, protože hrozil déšť a všichni mi od rána psali, jestli představení bude. To mě stresovalo více, než jak dopadne celá hra. Kromě herecké části mám na starost i produkci, takže nervozita byla na místě. Věřili jsem, že to dobře dopadne, a taky dopadlo. Reakce jsou úžasné.

Je s letošní premiérou spojena nějaká zajímavost? 

Odehráli jsme první půlku a začal obrovský slejvák. Všichni se schovali a my jsme zachraňovali, co se dalo. Asi po hodině vydatného deště si diváci otřeli židle, my jeviště a pokračovali jsme až do konce, kdy začalo zase pršet. Zážitek jak pro nás, tak i diváky, byl o to silnější, uvolněnější a lidi se bavili ještě více, než jsme doufali.

autor: Iva Pašková

Tagy článku

TOPlist