David Vaculík: Kolegové mi radili, abych šel místo hraní vařit

David Vaculík: Kolegové mi radili, abych šel místo hraní vařit
Foto: archiv divadla
Uherské Hradiště Kultura 27 / 04 / 2017

Herec Slováckého divadla David Vaculík je v současné době v jednom kole. V polovině dubna začal v režii Břetislava Rychlíka zkoušet novou roli ve hře Platonov, s úspěchem hraje i v dalších inscenacích včetně muzikálu Pokrevní bratři, který brzy čeká už 40. představení, a v sobotu se zúčastní spolu s hereckými kolegy kuchařské soutěže o nejlepší guláš v Ostrožské Nové Vsi. “Gastronomii mám jako takový záložní plán, kdybych nedej bože z nějakého důvodu nemohl dělat divadlo,” říká se smíchem před víkendovým kláním.

Davide, začněme u muzikálu Pokrevní bratři, který na konci května oslaví 40. reprízu. Jak se těšíte?
Samozřejmě moc, jak jinak. Pokrevní bratři jsou moje srdcová záležitost a moc mě mrzí, že je v současnosti hrajeme tak málo, ale chápu to, jinak by se nám na program nevešly zase další tituly. O to víc se zase těšíme. (úsměv)

V muzikálu ztvárňujete Eddiho a ke své postavě jste se stejně jako Tomáš Šulaj a Zdeněk Trčálek vrátil znovu po patnácti letech. Jaký je to pocit?
Je to zvláštní, ale současně moc pohodlné. V podstatě jsme všechno měli hotové. A to, co se nám tenkrát nepovedlo, máme možnost napravit. Samozřejmě jsme trošku unavenější, ale zase zkušenější. Jsem moc rád, že se Pokrevní bratři vrátili. Myslím, že to byl velmi prozřetelný krok.

Dokázal byste říct, v čem se lišilo tehdejší a dnešní uvedení Pokrevních bratrů a v čem je jiné pro vás?
Hlavně máme živou kapelu, což je obrovský rozdíl, samozřejmě je to krok k lepšímu. Také máme jinou maminku, Jarušku Tihelkovou vystřídala Yvetta Blanarovičová. Myslím, že mezi nás velmi dobře zapadla a že se do Hradiště vždycky těší. Pro mě je představení jiné hlavně v tom, že sám mám dvě děti, což jsem tehdy pochopitelně neměl. Takže všechno je mnohem osobnější.

Blíží se festival gulášů, kterého se letos opět, už podruhé, spolu s kolegy zúčastníte. Prozraďte, co čeká na fanoušky, kteří vás přijdou podpořit?
Mohou se těšit na jelení guláš inspirovaný francouzskou kuchyní. Takže budeme s kolegy Tomášem Šulajem, Zdeňkem Trčálkem a naším principálem Michalem Zetelem rádi, když přijdou v sobotu od půl dvanácté do Ostrožské Nové Vsi ochutnat a pomohou nám vyhrát.

Zdržím se chvíli u vaření, protože jsem slyšela, že jste výborný kuchař. Přemýšlel jste někdy o vaření jako profesi?
Učil jsem se na kuchaře a i když jsem z učení zběhl na konzervatoř, tak je vaření mou velkou vášní. Gastronomii mám jako takový záložní plán, kdybych nedej bože z nějakého důvodu nemohl dělat divadlo.

Co je vaše nejoblíbenější jídlo?
Nemám vyloženě nejoblíbenější jídlo. Moc mi chutná italská kuchyně a v poslední době se konečně pokouším proniknout do tajů kuchyně francouzské. Je to běh na dlouhou trať.

Vaříte někdy i pro své herecké kolegy?
Raději už ne. Pokaždé když jsem se o to pokusil, tak mi většina z nich řekla, že se mám vykašlat na divadlo a mám jít vařit. Tak si nejsem úplně jistý, jak to mysleli.

A teď zpátky k divadlu. Čeká vás nová role, Vojnicev v inscenaci Platonov v režii Břetislava Rychlíka. Jak se těšíte na zkoušení?
To bude masakr. Neseškrtaný text má téměř dvě stě stran a ten seškrtaný na tom nebude o moc lépe. Vojnicev je krásná postava. Trochu melancholická, trochu znuděná, trochu smutná a velmi zrazená. Bude to rusky bolestné. Moc se těším.

banner

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace