Deathmetalisté, pátek na Míru si zaškrtněte černě!

Deathmetalisté, pátek na Míru si zaškrtněte černě!
Uherské Hradiště Kultura 15 / 01 / 2020

Cranial Massacre popáté nabídne zajímavý play list

V pátek se klub Mír otřese v základech pod taktovkou uherskoostrožských deathmetalistů Cranial Carnage, kteří se rozhodli už popáté zorganizovat Cranial Massacre.
Opět se bude jednat o poctivý death metal pozvaných kapel v čele s legendárními slovenskými Mortally Infected, kteří přijedou premiérově. Příznivci kapely Suffocation si přijdou na své.
Z Kolína přivezou svou old school zombie death metal Sectesy. Death metal s nádechem grindu rozehrají Prolapsed z Hlinska, v nejlepším světle se předvede pódii otřískaná parta Scabbard ze Zlína.

Samozřejmě nebudou chybět ani domácí Cranial Carnage, jejichž basákovi Márovi jsme položili několik otázek.

Jak prožila rok kapela Cranial Carnage?
Standardně, odehráli jsme nějaké koncerty, ale hlavně jsme makali na novém materiálu pro druhé album. Nahráno bylo u Otyna ve vyškovském studiu Davos.  

Stihnete na Míru pokřtít novou placku Crown Of Impiety?

Bohužel. Skladby byly sice nahrány na podzim letošního roku, ale naše vize s obalem a bookletem byla náročnější, proto se album pokřtít na Míru nestihne. Vypadá to na únor. Věříme však, že náš fanoušek si cestu k novému CD najde, a doufáme, že bude maximálně spokojený.

Můžeš CD představit trochu blíž?  

Fanoušci na něm najdou desítku skladeb a můžeme slíbit, že naše novinka je syrovější a hlavně rychlejší než předchozí debut. Co se týče textu, tak zůstáváme u stejného tématu. Je to o našem odporu k manipulaci s myšlením lidí, zneužívání víry a o našem postoji k jakékoliv víře. Obal navrhl náš kytarista Marty, který je i převážně autorem hudby.

Cranial Massacre spustíte už popáté. Jak vlastně vybíráte účinkující? Zvete vždy spřátelené bandy z fesťáků? Nebo je to otázka reciproce?

Ano, převážně je to děláno formou výměnného koncertu. Většinou jde o kapely, se kterými se známe. Soupisky tvoří i kapely, které tady ještě nehrály, nebo se nám líbily někde na festivalu nebo koncertu.

Jak složité je v současnosti produkovat deathmetal? Slyší na to mladí?    

Death metal je okrajový žánr, ale fanoušky si najde. Převážně nejde ani tak o nové mladé posluchače, ti tvoří výjimky, ale o ty, kteří na death metalu začátkem 90. let vyrůstali. Proto je i složitější prorazit s tímto žánrem, musíte se od jiných nějak lišit nebo zaujmout, jinak můžete hrát jen pro sebe.

autor: IVA PAŠKOVÁ

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace