Denní dům, noční dům naposledy

Denní dům, noční dům naposledy
Foto: archiv divadla
Uherské Hradiště Kultura 13 / 06 / 2012

Byla to velká sláva, když Slovácké divadlo jako první na světě představilo loni inscenaci Denní dům, noční dům, jež vznikla na motivy románu nejslavnější polské autorky současnosti Olgy Tokarczuk.
Tento čtvrtek bude ale inscenace režiséra Radovana Lipuse uvedena naposledy. Proč? „Doba před prázdninami je tradičně časem, kdy v divadle přemýšlíme, kterou z našich inscenací převedeme do příštího roku a se kterou se rozloučíme,“ přibližuje herec a mluvčí divadla Josef Kubáník s tím, že tentokrát volba padla právě na Denní dům, noční dům. „Je nám to líto, protože je to mimořádná inscenace, ale kdybychom ji nechali na repertoáru, nedostaly by se na program další naše hry, o něž mají diváci zájem,“ krčí rameny.
Slova o pozoruhodném projektu potvrzuje i fakt, že na konci června vyrazí do Hradce Králové, aby slováckou metropoli reprezentoval na prestižním Festivalu evropských regionů, na kterém se představují nejlepší inscenace Evropy. Ještě předtím se ale rozloučí s Uherským Hradištěm. Stane se tak tento čtvrtek od 19.00.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace