Deskový statek čeká derniéra, rozloučí se 15. května

Deskový statek čeká derniéra, rozloučí se 15. května
Foto: Marek Malůšek
Uherské Hradiště Kultura 13 / 05 / 2022

Dva roky byla na repertoáru Slováckého divadla laskavá komedie Deskový statek o svérázném majiteli realitní kanceláře, který neprodává jen nemovitosti, ale také movitým mužům dohazuje bohaté nevěsty a k tomu se chce stát starostou.

Jak to může dopadnout, když se všechno propojí a v jednu chvíli i poplete? „Je to rozkošný blázinec,” směje se představitel hlavní role Josef Kubáník.

Zároveň ale prozrazuje, proč se oblíbená komedie loučí s repertoárem divadla. „Máme několik nových inscenací, ať jsou to Tři sestry, Kočku v oreganu, Teror, Lichožrouti a brzy přibyde i Limonádový Joe. A s jinými se musíme rozloučit. Deskový statek je jednou z nich,“ krčí rameny.

„I poslední reprízy budou zábavné a s diváky si je s chutí užijeme,” těší se Josef Kubáník. Kromě něj se s komedií rozloučí i jeho kolegové Tereza Hrabalová, Tereza Novotná, David Vaculík, Pavel Majkus, Pavel Hromádka a další.

 Dvě závěrečné reprízy příběhu o tom, že lidské charaktery a politická kultura se nemění, jsou naplánovány na sobotu 14. a neděli 15. května. Vstupenky jsou už nyní k dispozici v pokladně a na webu Slováckého divadla.

 Režisér Igor Stránský o Deskovém statku

„Ta hra je z roku 1908, ze začátku minulého století. Ale svým obsahem je natolik současná, že jsem zvolil podtitul: bylo, je a bude. Je to o komunální politice a myslím si, že diváci poznají, že v tomto směru se doba vlastně nemění. Šla by udělat i současně, ale to jsem nechtěl. Zvolil jsem pro inscenaci atmosféru 30. let, je to období Adiny Mandlové a Oldřicha Nového.“

Tagy článku

TOPlist