Děti se opět mohou těšit na pohádkové předplatné

Děti se opět mohou těšit na pohádkové předplatné
Simči Kučerové koupila Pohádkové předplatné maminka.
Uherské Hradiště Kultura 30 / 05 / 2017

Loni to bylo poprvé, co slováčtí divadelníci nabídli Pohádkové předplatné, tedy čtyři odpoledne s představením pro nejmenší diváky. “Zájem byl obrovský a předčil všechna naše očekávání. A protože zájemců přibývá, rozhodli jsme se, že letos dětem a jejich doprovodu nabídneme hned dvě pohádkové skupiny. Vybrat si budou moci ze dvou časů, a to v neděli ve 14 a 17 hodin. První pohádku představíme v říjnu,” uvedl mluvčí divadla a herec Josef Kubáník.
Pohádkové předplatné na rok 2017/2018 bude zahrnovat čtyři tituly - známou pohádku Pinocchio v podání herců Pavla Majkuse a Tomáše Šulaje, Pohádku o nevyřáděném dědečkovi Národního divadla Brno, Kocourka Modroočka ostravského Divadla Loutek a Českého Honzu loutkového divadla LokVar. Předplatné mohou zájemci zakoupit v pokladně Slováckého divadla nebo online na stránkách www.slovackedivadlo.cz už od čtvrtka, který je zároveň Mezinárodním dnem dětí.

Tři otázky pro maminku a divačku Petru Kučerovou:

Proč chodíte na pohádky do Slováckého divadla?
Dřív jsem nevynechala jediné představení Slováckého divadla a některá viděla dokonce několikrát. Když se pak před čtyřmi lety narodila dcera, měla jsem jiné starosti, a teď dorostla do věku, kdy už můžeme do divadla chodit spolu. Proto mám velkou radost z Pohádkového předplatného, budeme mít další společné zážitky a snad to i mě zase „nakopne“ dohnat dluh u představení pro velké diváky.  

Vím, že jste spolu viděly Špalíček veršů a pohádek. Jak se vám pohádka líbila?
Je především moc hezky výtvarně pojatá, viděla jsem i na dceři, že ji všechny ty barvy, světla, zvuky, kytičky a neustálý pohyb zajímaly. Dokázala udržet pozornost a to je myslím pro tvůrce divadelní pohádky nejlepším vysvědčením.

Proč si myslíte, že je důležité, aby děti chodily do divadla?
Pro děti jsou pohádky zásadní. Dívají se na ně v televizi nebo je čtou, tak proč by je neměly znát i ve formě divadla? Tam zase získají nový rozměr. A kromě toho, že dobře zpracovaná pohádka může být pro děti velký zážitek, můžou se při návštěvách divadla přirozeně naučit chování ve společnosti. Hezky se obléknout, mít slavnostní pocit. Na to se těšíme obě.

banner

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace