Diváci Slováckého divadla trhli rekord

Diváci Slováckého divadla trhli rekord
Uherské Hradiště Kultura 02 / 10 / 2012

„Dávno říkáme, že máme nejlepší diváky u nás,“ tvrdí ředitel Slováckého divadla Igor Stránský a dokládá to nebývalým zájmem o předplatné. Osm tisíc pravidelných diváků se hned tak nevidí. To ale není všechno. Nyní diváci ukázali svoji sílu opět - to když se zapojili do akce Pomozte svému divadlu.
„V celé republice sesbírali herci regionálních divadel okolo 12 000 podpisů. Je to úctyhodné číslo, ale co všem vyrazilo dech, byl počet podpisů z Hradiště. Jsou jich 3 000, což je celá čtvrtina ze všech. Přitom v republice fungují desítky divadel a Uherské Hradiště je nejmenším městem u nás, které vlastní stálou profesionální scénu,“ dodává ředitel Stránský, podle kterého to jasně vypovídá o zájmu diváků na zachování Slováckého divadla.
V celé akci jde totiž o to, zda budou regionální divadla dostávat finance ze státní kasy. „Pokud bychom se nechtěli vydat cestou napodobování některých poloprofesionálních či rodinných divadel a spolků, kterým stačí natáhnout v tělocvičně prostěradlo jako výpravu, bez prostředků se neobejdeme. Jedině tak může mít Uherské Hradiště a celý Zlínský kraj divadlo, které boduje na těch nejprestižnějších divadelních festivalech a mluví se o něm napříč republikou,“ je přesvědčený ředitel Stránský a divákům za jejich přízeň děkuje.
 

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace