Divadelní ples už tuto sobotu

Divadelní ples už tuto sobotu
Uherské Hradiště Kultura 20 / 01 / 2015

V sobotu propukne úderem dvacáté hodiny XXIX. divadelní ples. Bude mimořádný ze dvou důvodů. Oficiálně odstartuje oslavy sedmdesátých narozenin Slováckého divadla a také to bude naposledy, co se před plesovými hosty představí coby ředitel Igor Stránský. Tomu všemu je podřízen i program. Jeho režie se ujal moderátor večera David Vacke, jenž ale jeho obsah odmítá prozradit s tím, že jde o velké překvapení.
Vedle něj se návštěvníci mohou těšit na další obvyklé části, z nichž nejsledovanější je ta s předáváním cen, a to jak cen popularity Slovácký Oskar pro nejoblíbenější herce, herečky a inscenace loňského roku, jež udělují diváci, tak i ceny odborné kritiky Největší z pierotů. Počtvrté bude vyhlášena i Cena komediantů, o které rozhodují sami herci. Ta je určena pro jejich kolegy výtvarníky, hudebníky a choreografy, na něž se v běžných anketách tak trochu pozapomíná, ale pro vznik inscenací jsou velmi důležití.
Celý večer bude tvořen i speciálními hudebními čísly zpívanými samotnými herci za doprovodu Prestige Symphony Orchestra. Chybět nebude ani Benny Q a Cimbálová muzika Jaroslava Čecha. Samozřejmostí je i bohatá tombola. Podle informací z divadla je volných několik posledních míst.

Tagy článku

TOPlist