Divadelní víkend na ostrožském zámku

Divadelní víkend na ostrožském zámku
Uherský Ostroh Kultura 29 / 07 / 2008

V Uherském Ostrohu si pro příznivce divadelních představení pod širým nebem připravili první Zámecký divadelní víkend. Na provizorních prknech se tak členové Hoffmannova divadla představí ve čtyřech představeních věnovaných dětem i dospělým. Vše zastřešuje a doplňuje V. zámecké kulturní léto, které město každoročně pořádá. Herci tak těmito divadelními představeními přispěli do výčtu nabízených akcí v letním prázdninovém období.
„Loni jsme měli nějaká představení v buchlovickém zámku a po hledání nových příležitostí se naskytla tato možnost, kterou jsme rádi přijali. Uvědomujeme si, že ne každé představení se hodí do tohoto prostředí, proto jsem zvolili tuto divadelní skladbu. Jsou to také naše nejznámější a nejpopulárnější kusy,“ sděluje ředitel divadla Karel Hoffmann. Večerní představení na nádvoří zámku budou věnována spíše dospělejšímu publiku.
Herci tak v pátek zahrají Tak se krotí ženské, což je přepracování známé shakespearovské klasiky Zkrocení zlé ženy. V sobotu je přichystáno Čestné mušketýrské. Je to populární romantický příběh od Valeri Petrova, který byl v osmdesátých letech minulého století hrán snad ve všech významných českých divadlech. „Odpolední představení jsme věnovali dětem a oblíbeným písničkám od známé skladatelské dvojice Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák. Budou to Princové jsou na draka a Ať žijí duchové,“ doplňuje Hoffmann.
Přijďte se tedy podívat na kouzelná představení, která jsou doplněna zajímavým prostředím. Můžete zde vzpomenout a zazpívat si známé melodie dětských pohádek, které lákají nejen děti, ale oblibu si našly i u starší generace diváků.

Program:
Tak se krotí ženské        pá 25. 7., 20.30
Princové jsou na draka  so 26. 7., 15.00
Čestné mušketýrské      so 26. 7., 20.30
Ať žijí duchové                  ne 27. 7., 15.00

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace