Divadlo jede na prestižní festival

Divadlo jede na prestižní festival
Foto: Marek Malůšek
Uherské Hradiště Kultura 08 / 09 / 2015

Plzeňský festival Divadlo je největším a nejprestižnějším v zemi. Letos je k němu upřena ještě větší pozornost než v předchozích letech, a to proto, že Plzeň je Hlavním evropským městem kultury. Probojovat se do programu těch nejlepších tak není vůbec snadné. Slováckému divadlu se to jako jedinému souboru z regionu podařilo. Ve čtvrtek díky tomu přiveze do západních Čech oceňovanou Svatbu režisérky Anny Petrželkové.
„Účast na tak prestižní akci, jakou je plzeňský mezinárodní festival Divadlo, rozhodně neberu jako samozřejmost, byť ji Slovácké divadlo navštěvuje už poněkolikáté. Je to jen potvrzením toho, že v Hradišti děláme špičkové divadlo na evropské úrovni,“ říká ředitel slovácké scény Michal Zetel, jenž své herce přijede do Plzně osobně podpořit.
Plzeňské představení Svatby je už beznadějně vyprodáno a divadelníci z Hradiště vystoupí v konkurenci nejlepších souborů z Německa, Francie, Islandu a dalších zemí. „Můžeme všem slíbit, že budeme hrát tak, aby na nás byl celý Zlínský kraj pyšný,“ těší se na festival představitelka jedné z hlavních rolí Jitka Josková.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace