Divadlo překvapilo i Václava Postráneckého

Divadlo překvapilo i Václava Postráneckého
Foto: archiv
Uherské Hradiště Kultura 28 / 01 / 2009

Uherskohradišťští divadelníci už zaskočili kdekoho. Ministerské úředníky, kteří naletěli na jejich loňský silvestrovský vtip, starostu města, když jej nutili zhubnout, a naposledy se jim to podařilo v případě samotného prezidenta Herecké asociace Václava Postráneckého. To v okamžiku, kdy zjistil, že počet předplatitelů slovácké scény se blíží k neuvěřitelné hranici 7 000.
Divadelníci by se to vlastně vůbec nedozvěděli nebýt sudičky Slováckého divadla Květy Fialové, která je hradišťskou scénou tak nadšená, že nevynechá žádnou příležitost, aby se o ní někde nezmínila. Udělala to i při cestě do Plzně minulý týden, kam ji vezl právě Postránecký. „To jste ho měli vidět! Byl úplně vedle. Pořád jen opakoval, že tolik předplatitelů nemá ani Národní divadlo,“ smála se známá herečka a dodala, že po překvapení Postránecký uznale pochválil slovácký soubor jako nejlepší mimopražské divadlo u nás. Přízní k němu se ostatně někdejší člen slovácké scény netají už dlouho. „Buďto tady máte dobrou vodu, nebo dobré lidi, nebo něco v ovzduší, nevím. Slovácké divadlo sleduji velice pozorně, co jsem odešel, a nebyla vlastně chvíle, kdybych na ně nebyl pyšný. A v posledních letech jsem vyloženě nafučený,“ přiznal se oblíbený herec, známý například z komedie S tebou mě baví svět.
A to ještě neví, že od magické hranice 7 000 předplatitelů dělí divadelníky posledních několik diváků. Možná že pak začne litovat, že v Hradišti nezůstal až dodnes. Fenomén Slováckého divadla však pokračuje. Divadelníci vytahují další trumfy. Právě v těchto dnech začali připravovat novou hru napsanou speciálně pro ně s názvem Křídlo i další muzikálovou bombu. Tou bude slavná Carmen.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace