Divadlo spolupracuje s vyhlášeným hudebníkem

Divadlo spolupracuje s vyhlášeným hudebníkem
Foto: archiv kapely  /  Bubeník Zdeněk Kluka (druhý zprava) s kapelou Progres 2.
Brno Kultura 03 / 04 / 2018

Český bubeník, zpěvák a hudební skladatel Zdeněk Kluka je známý z kapel Atlantis, The Progress, Čankišou, ale i ze spolupráce s pěveckým duem Martha a Tena. Brzy se s ním mohou setkat i návštěvníci Slováckého divadla. Napsal totiž původní hudbu k připravované inscenaci režisérky Zoji Mikotové Kdy bude po válce.
„V minulém roce jsem se podílel na realizaci pohádky Špalíček veršů a pohádek. Poznal jsem vynikající herecký kolektiv, který kamarádským přístupem nejen realizoval všechny mé  hudební nápady, ale velmi profesionálně je dovedl dotáhnout,” říká respektovaný muzikant. Byl jsem velmi rád, že jsem byl po roce opět vyzván ke spolupráci na projektu, který opět vyžaduje od herců velké hudební kvality,“ pokračuje Zdeněk Kluka a popisuje, jak vlastně taková divadelní hudba vzniká: „Když jsem dostal za úkol zhudebnit Šrámkovy verše „Raport“, to šlo samo, hned, okamžitě, stačí jen trošku talentu. A u těch ostatních je to vlastně jen buď víc inspirace textem, nebo víc řemesla. Hlavní je vědět, že to má smysl,“ dodává hudebník.
Novinku Kdy bude po válce uvede Slovácké divadlo v polovině dubna ve světové premiéře. Diváci se mohou těšit na desítku zpívajících herců, mezi nimi například na Terezu Novotnou, Davida Macháčka, Vladimíra Doskočila, Terezu Hrabalovou a další.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace