Divado Blic rozehraje muzikál Edith Piaf

Divado Blic rozehraje muzikál Edith Piaf
Foto: Divadlo BLIC  /  Eva Koukolská s Hynkem Helmichem jako Edith Piaf a Paul Moris.
Ostrožská Nová Ves Kultura 13 / 04 / 2018

Andrea Helmichová přiblíží pohnutý odsud nejslavnější šansoniérky

Její šansony zná celý svět a i když už Edith Piaf není mezi námi, její pohnutý osud zajímá nejednoho umělce.
Na muzikálové zpracování Edith Piaf v podání divadla Blic se můžete premiérově těšit v sobotu 14. dubna ve společenském sále v Ostrožské Nové Vsi.
Životem nejvýraznější šansoniérky dvacátého století se z režisérského postu zabývala Andrea Helmichová. „Dolaďujeme poslední detaily, starosti jsme měli jen s hudbou,“ povzdechla si režisérka. Nikdy bych si nepomyslela, že to bude takový oříšek, zvlášť na Slovácku, kde by si člověk řekl, že se tady děti rodí s hudebním nástrojem v ruce,“ pokračuje režisérka. „Oslovili jsme několik muzikantů, ale živý doprovod během představení jsme už vzdali. Teď se nám podařilo domluvit nahrávku hudebního podkresu se skupinou Kremlor,“ oddechla si Andrea Helmichová, která muzikál proložila nejslavnějšími písněmi Edith.
„Není to jen vyprávění o slavné zpěvačce, je to o schopnosti vyrovnat se s těžkostmi, které nám život přináší. Edith byla vzácná v tom, jak dokázala vidět naději i v těch nejčernějších chvílích, ale hlavně v tom, že tu naději uměla předávat dál,“ přibližuje svou roli Eva Koukolská.
I ostatní herečtí kolegové se shodli na tom, že práce na tomto představení pro ně byla jedinečná. „Šanson není zrovna hudba mého srdce a do začátku zkoušení jsem šel s mírnými rozpaky, ale když jsem pak viděl Evku hrát, a já vedle ní mohl stát na pódiu, cítit tu energii, ten smutek, tu radost, ten dokonalý prožitek jakékoliv emoce, tak mě to tak vtáhlo do příběhu, že se mi ani nechce končit a vracet se zpátky do reality,“ říká představitel Editina mladého manžela Hynek Helmich.
Kostýmy vytvořila Klárka Hrachovská, scénu Ivan Helmich. Předprodej na premiéru i první reprízu, která bude v pátek 20. dubna, již probíhá na obecním úřadě.

autor: Iva Pašková
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace