Divokej Bill s Mandrage exkluzivně pro Uherskobrodskou pouť

Divokej Bill s Mandrage exkluzivně pro Uherskobrodskou pouť
Foto: promo kapely  /  Divokej Bill se široko daleko dlouho neukázal - koncert bude lahůdkou pro fanoušky
Uherský Brod Kultura 03 / 10 / 2019

Růžencová pouť je druhou největší v republice

Víte, že je Uherskobrodská pouť po Matějské druhou největší v republice? Že vedle sebe najdete zábavu, ale i duchovní rozměr? A že takové kolotoče, které se sjíždějí do Uh. Brodu, nikde na hodech ani poutích v regionu nepotkáte? No a že koncerty, které nabízí hvězdy Česka a Slovenska, jsou takřka za pusu? Přijďte se o víkendu 4. - 6. října přesvědčit sami.

Po dlouhé době v regionu v pátek zahraje Divokej Bill s Badyánem a Street 69 a v sobotu Mangrage s Like-it a Monami!

Letos je hodně silný line-up. Jak se vám podařilo dostat do Uh. Brodu Divokýho Billa?

Tahle otázka na úvod mě zahřála u srdce. Děkuju za ni. Prostor sportovní haly má dost limitů. Ten hlavní je kapacita. A už léta stojím před otazníkem. Koho pozvat, aby se „něco“ dělo. Malá kapela halu neutáhne a velká kapela na sebe nevydělá. Za léta různých pokusů mně vyšlo jen jedno řešení. A to na kulturu v UB shánět statisíce, držet rozumné vstupné a stavět line-up z velkých jmen, která by se do UB jen tak nedostala. I když halu vyprodám do posledního místa, musí přijít přísun financí z dotací, od partnerů, mecenášů, kamarádů. Možná to zní bláznivě, ale je to jediné řešení, jak zde mít kapely, jako je Divokej Bill, Chinaski a jim podobné hvězdy. A teď abych odpověděl na otázku. Když jsme dal dohromady model, jak akci profinancovat, postavil jsem si seznam velkých kapel, které utáhnu, a začal si plnit jeden sen za druhým. Jedním z nich byla i kapela Divokej Bill. Přiznám se, že námluvy trvaly asi čtyři roky. Ale jsem hodně šťastný, že se to povedlo.  

Co vlastně fanouškům přivezou?

Jeden hit za druhým, nevšední zážitky a scénu plnou efektů. Kapela Divokej Bill tady nikde celou sezonu nebyla. Takže se dá hovořit o exkluzivním koncertu tohoto roku. V Uherském Brodě nebyla nikdy. Takže je to pro Divokýho Billa krásná premiéra. Mandrage se v UB objeví po 7 letech. Hráli zde jako začínající kapela s prvním hitem „Hledá se žena“. A vrací se sem jako velká hvězdě se scénou plnou efektů, velkých LED panelů, pyrotechniky a přívalem velké energie. Jejich koncerty znám a vím, že je to opravdový zážitek a show na světové úrovni. Dle objednaného formátu koncertu přijedou Mandrage se scénou, která má halové parametry. Takže to nebude jen o písničkách.
 
Mandrage patří k popovým hvězdám, mají však i vlastní tvář a do songů se snaží vepsat i duši. Co říkáš na jejich poslední album?  
Jejich poslední album je hodně osobité. Není to o písničkách na první poslech. Za mě je to nejlepší album jak autorsky, tak zvukově. Mandrage zrají jako víno a jsem si jistý, že do pár let to bude kapela, která u mladší generace bude na úrovni hvězd, jako je pro mé vrstevníky například Lucie.
 
Oblíbených a dostupných kapel je na českém písečku čím dál méně - jezdíš někam na festivaly sbírat inspiraci?

Ano, bez monitoringu trhu by to nešlo. Za léto objedu díky mé profesi cca 40 festivalů po Československu. Studuji line-up každého festivalu, pozoruji reakce lidí, chování samotných kapel. Například stejnou cestou jsem se rozhodl pro Mandrage. Viděl jsme loni a letos několik jejich koncertů. Reakce publika, celková show a energie, která z kapely šla, ve mně vzbudila touhu přivézt je do UB. Moc se na ně těším. To samé platí o kapele Like-it, kteří předskočí Mandrage. Pamatuju si je jako kluky, co hráli za párek a pivo. Poslední dvě festivalové sezony z Like-it udělaly kapelu s raketovým startem. Hrají je celoplošná rádia, televize, na internetových portálech jim nabíhají krásná čísla zhlédnutí. A celkový dojem z této kapely je hodně dospělý. Bude se na co dívat.

   

Kultura v Uh. Brodě je tak trochu pošramocená - má smysl dělat akce takového formátu?

Tohle je otázka na samostatné vydání novin. Ona doba je na tyto produkce strašně nespravedlivá. Obecně je nešvar, že hrají kapely zadarmo na každém náměstí. A když chcete potom po lidech zaplatit za vstupenku, je to boj. Stejně, jako kdyby teklo pivo z vodovodu. Asi by moc hospod nepřežilo. Naštěstí mám přízeň lidí, kteří v UB kulturu chtějí. A tak zatím to vždy dopadlo tak, že jsme si řekli: Ano, má smysl dělat akce takového formátu.

Jsi lídrem kapely Street69 - čím se blýsknete tentokrát?

Je to až symbolické, že na pouti se zase budeme loučit a vítat s bubeníkem. Dominika Kopečného, který u nás hrál dva roky, bude střídat Martin Janů. Dominik dostudoval a chtěl se začít hudbou živit. Dostal angažmá u kapely Voxel, kde zpívá stejnojmenný zpěvák, podle kterého je kapela nazvaná. Původně jsme mysleli, že Dominik skloubí jak nás, tak kapelu Voxel.

Ale bylo to náročnější, než jsme si mysleli. A tak jsme se porozhlédli po novém bubeníkovi. K našemu štěstí byl volný, a měl chuť hrát Martin Janů, který je z našeho města a je to náš dlouholetý kamarád. Jinak pro Street69 to bude poslední koncert sezony. Následně se zavřeme na měsíc do zkušebny a budeme dávat dohromady nový program, se kterým na přelomu října a listopadu vyjedeme na 14. koncert v rámci turné s kapelou Rybičky 48. Je to pro nás velká čest a výzva jet toto turné. Proto jsme si s klukama řekli, že uděláme hodně změn v aranžmá písniček. Pomoci tomu má i druhá kytara, které se zhostí náš kamarád a kytarista skupiny Argema Ivo Ledabyl. Takže na turné budeme na pódiu v pěti lidech a bude to pořádný hukot!

autor: IVA PAŠKOVÁ
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace