Do divadla se vrací Igor Stránský

Do divadla se vrací Igor Stránský
Foto: Marek Malůšek
Uherské Hradiště Kultura 25 / 04 / 2018

Bývalý ředitel slovácké scény Igor Stránský patří k velmi oblíbeným a úspěšným divadelním režisérům. Na jeho inscence vždycky diváci čekají s velkou netrpělivostí a pravidelně je odměňují nejenom nekonečnými potlesky, ale i cenami popularity. Stačí vzpomenout loňský hit Králova řeč, který bodoval u diváků i u kritiků a představiteli hlavní role Pavlu Hromádkovi vynesl i nominaci na Thálii.
Tento týden se Igor Stránský do svého milovaného divadla vrací, a to proto, aby s herci začal připravovat komedii Rodina Tótů. Premiéra proběhne už v červnu. “Rád se směju a jsem rád, když se v divadle baví i diváci. Smích je totiž kořením života, a když je to humor chytrý, tak je to k nezaplacení,” říká Igor Stránský a věří, že právě takovou nová komedie, ve které se představí například Zdeněk Trčálek, Martin Vrtáček, Irena Vacková, Tereza Hrabalová a další, je.
A ačkoliv zkoušení začíná až tuto středu, diváci vzali vstupenky na červnová představení doslova útokem a už veřejná generální zkouška 15. června, tedy den před premiérou, je z poloviny vyprodaná.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace