Do Hradišťa do trhu

Do Hradišťa do trhu
Foto: kkuh
Uherské Hradiště Kultura 07 / 09 / 2013

Krojovaní ponesou zeleninu nebo domácí zvířata

Jedním z hlavních a poutavých programů Slováckých slavností vína zůstává průvod krojovaných, který pokaždé v sobotu ráno vychází z mařatické Vinohradské ulice do centra Uherského Hradišti. „Každý rok se snažíme najít pojící linku slavností, jakési motto,“ říká Antonín Mach, ředitel Klubu kultury v Uherském Hradišti a manažer víkendových slavností. Tím letošním bude Do Hradišťa do trhu.
„Vystihuje symboliku Uherského Hradiště, města, kam se lidé do trhu sjížděli,“ upozorňuje Mach a vzpomíná na dobu, kdy ještě Mariánské náměstí bylo Staroměstské a hlavní Masarykovo Kunovské.
Mezi 4000 krojovaných účastníků průvodu z bezmála stovky obcí a měst tak uvidíte atributy, které k trhu patří - zeleninu, ovoce, hospodářská zvířata, nářadí…
„Je to o nápadu jednotlivých obyvatel obcí, kteří chtějí být víc viděni, nebo mikroregionů, jež se domluví jako celek,“ objasňuje Mach a přiznává, že některá pojetí jsou překvapeními pro samotné pořadatele.
Trasa průvodu je téměř dva kilometry dlouhá. Krojované je možno sledovat po celé jeho délce, nejlépe na ulici Sokolovská od kruhového objezdu přes hlavní křižovatku až po hlavní bránou do centra slovácké metropole.
„Průvod má svoji pevnou dramaturgii, po příchodu na Masarykovo náměstí je moderovaný, takže se do něj nemůže zařadit obec, která nespadá do linky Slovácka,“ varují hlavní pořadatelé.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace