Do Olšavy mě přivedla plesová náhoda

Do Olšavy mě přivedla plesová náhoda
Foto: NULK-David Marada  /  Jiří Celner
Uherský Brod Kultura 25 / 06 / 2021

Cesta verbíře Jiřího Celnera do strážnického finále byla přes dětskou Olšavěnku až po folklorní soubor Olšava, kde působí dodnes.

„Do Olšavy mě naverboval jeden ze současných olšaváků. Na gymnaziálním plese jsme se dali do řeči. Loučili jsme se slovy, ať v pátek dorazím na zkúšku Olšavy, pokud mám zájem. Ale když jsem přišel, divil se, co tam dělám. Myslel si, že si dělám srandu... nějakou tu skleničku vína jsem v sobě přece jen měl. Měl, ale myslel jsem to vážně, protože mně po dlouhé pauze od Olšavěnky tancování chybělo. A tak nějak to tehdy začalo,“ popisuje třicetiletý technik bezpečnosti práce, který v Olšavě působí od roku 2009. „Začátky byly všelijaké, ale vydržel jsem a jsem za to rád. Dodnes děkuji rodičům, že mě k folkloru přivedli,“ dodává Jiří Celner. Písničku do soutěže si vybírá sám. Verbovat se naučil na seminářích verbuňku Olšavy, zkušenosti získal na mnoha hodech a folklorních akcích. Kromě folkloru volný čas věnuje přítelkyni, přírodě, lyžovačce a jízdě na kole na trailech a v lesích. 

Ve finále jej podpoří přítelkyně, souboráci a celá rodina. Proti trémě si dá pohárek vína. „Čím víc vína v sobě máte, tím je tréma menší, ale nic se nesmí přehánět. Hlavní je si to užít a mít ze sebe dobrý pocit.,“ těší se na finále Jiří Celner, vítěz Uherskobrodska.

Strážnica je pro mě akce, kdy můžu potkat spoustu lidí, které jsem dlouho neviděl, a užít super víkend ve folklorním víru, kde se cítím sám sebou s lidmi, které mám rád.

autor: Iva Pašková

Tagy článku

TOPlist