Do Slováckého divadla přijedou Krajčo a Švehlík

Do Slováckého divadla přijedou Krajčo a Švehlík
Foto: Divadlo Ungelt
Uherské Hradiště Kultura 01 / 03 / 2022

Už od roku 2012 uvádí pražské Divadlo Ungelt americké kriminální drama o přátelství Deštivé dny. Inscenace, ve které hrají Richard Krajčo a David Švehlík, zavítá už za pár dnů do Slováckého divadla.

„Deštivé dny u nás Divadlo Ungelt uvádělo už několikrát, naposledy v lednu roku 2019, a vždy o ně byl mimořádný zájem. Proto jsme vyšli vstříc našim divákům a tuto slavnou inscenaci pozvali do Slováckého divadla znovu,“ připomíná manažerka uherskohradišťské scény Jitka Honsová.

Česká premiéra Deštivých dnů se  uskutečnila 2. listopadu 2012 a Richardu Krajčovi vynesla za roli policisty Dennyho Cenu Thálie. David Švehlík se za úlohu Joeya dostal do širší nominace.

Richard Krajčo o Deštivých dnech:

„Je to poněkud drsný příběh dvou kamarádů, kteří spolu dojdou ke zlomovému životnímu bodu. Oba vyprávějí stejný příběh ze svého úhlu pohledu. Jsou to policisté a každý z nich se staví k životu odlišným způsobem. Jeden je Ir a druhý je Ital, což samo o sobě dává postavám charakter. Myslím, že nepřeháním, když řeknu, že je to velmi silný a emotivní příběh, u kterého ženy pláčou a chlapi zatlačují slzy. Co mne na té inscenaci také fascinuje, jsou minimální kulisy - pouze dvě židle a prázdný prostor. To, jakým způsobem je hra napsaná a jak ji uchopil režisér Janusz Klimsza, považuji za divadelní zázrak.“

Inscenace Deštivé dny je na programu ve Slováckém divadle ve středu 2. března.

Tagy článku

TOPlist