Dominik Kopečný vydal první bubenický klip

Dominik Kopečný vydal první bubenický klip
Foto: archiv DK  /  Dominik Kopečný je výrazným bubenickým talentem našeho kraje.
Zlínský kraj Kultura 17 / 04 / 2018

Svěží bubenický vítr fouká z kapel Street69 a Neutral

Zajímavý bubenický videoklip talentovaného hudebníka Dominika Kopečného, kterého znáte z uherskobrodských Street69, topolského Neutralu i uherskohradišťských Kumpánů, ještě září novotou. V pátek spatřil světlo světa a už se o něm hovoří v superlativech!
„Skládám hudbu a taky instrumentální skladby, právě pro bicí soupravu. No a právě u skladby „Fall of Angels“, což v překladu znamená „Pád andělů“, jsem dostal nápad natočit videoklip na vrcholu skály. Pálava mně přišla jako dobrý nápad, proto jsme pracně bicí vynesli až na vrchol skály,“ prozrazuje Dominik. Skladba vznikla už někdy v prosinci, pak už jen netrpělivě čekali na příchod jara, aby bylo možné natáčení zrealizovat.
Dominika můžete vidět na historicky prvním ročníku Buben Festu v pátek 20. dubna od 16.00 v hudebním klubu Slady, kde se představí s premiérou vlastních skladeb a jednoho coveru, po boku nejlepších bubenických hvězd -  Miloš Meiera, Josefa Cigánka, Jiřího Lýska a Míry Uhera.


Jsi jeden z výrazných bubenických talentů našeho kraje - jak začala tvá hudební dráha?  

Hudba mě uchvátila už v dětství. Díky tomu, že je táta také bubeník, vyrůstal jsem v muzikantském prostředí. Bylo pak přirozené, že jsem se v pěti letech také posadil za bicí, potom následoval i klavír a kytara, ale nakonec jsem se rozhodl plně se věnovat bicí soupravě. Na „zušku“ jsem chodil asi dva a půl roku a poté přešel na konzervatoř, kde jsem se hudbě začal věnovat naplno. Klavírní hodiny také nepřišly nazmar - hodně mi to teď pomáhá při skládání vlastních věcí.

Musel ses kvůli bicím něčeho vzdát? Co pro tebe bylo nejtěžší?

Někdo by asi řekl, že ano, ale pokud to člověk chce dělat, tak mu to tak ani nepřijde. Samozřejmě, že pokud to chci dělat naplno, věnuji téměř všechen čas hraní, nahrávání, koncertování i skládání a všechno ostatní jde stranou. 

Muzikanti to nemají v dnešní době zrovna lehké - proč ses rozhodl pro studium konzervatoře?

To nemají, ale když tomu věnují spoustu času a berou to vážně, tak to jde. Mě hudba vždycky bavila a nějak jsem s tím vyrůstal, proto když jsem se měl rozhodovat, co bych vlastně chtěl dělat, tak byla volba konzervatoře jasná volba. Studuji na Konzervatoři J. Vejvanovského v Kroměříži, kde mě na bicí soupravu vyučuje bubenická kapacita Josef Cigánek. Melodické a orchestrální nástroje studuji u prof. Gregora Kruyera, který působí ve Filharmonii Bohuslava Martinů.

Ve kterých kapelách působíš?

Působím v kapele Street69, se kterou asi za měsíc budeme vydávat nové CD a taky nám bude začínat koncertní období, na které se všichni těšíme. Dále také s kapelou Neutral, kde se také pracuje na novém CD a jde zase o jiný žánr, a to melodický metal s orchestrálními aranžemi. Kromě těchto stálých kapel občas také někde zaskočím.


autor: IVA PAŠKOVÁ
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace