Dopisy pro tebe

Dopisy pro tebe
Foto: archiv  /  Miroslav Častek.
Popovice Kultura 14 / 12 / 2011

Herec Miroslav Částek přepracoval knihu Dopisy Samovi do emocionálního pořadu, kdy je divák vtažen do komunikace mezi dědečkem a vnukem. Jeho podmanivý hlas a procítěný přednes činí z tohoto díla pořad, který se dotýká vnímání života každého z nás. Obrací se s dopisy Gottliebovy knihy přímo k divákovi, jako by byly určeny jemu. S divadlem pro jedno herce dorazí Miroslav Částek v sobotu 17. prosince do Amfíku Bukovina v Popovicích.
Tento pořad je vhodný především pro ty, kteří si uvědomují hodnotu zdraví, cenu života svého i svých blízkých.
Kniha Dopisy Samovi je pozoruhodná kolekce dvaatřiceti důvěrných a citem nabitých dopisů, které Dan Gottlieb napsal svému vnukovi Samovi. Upřímně a otevřeně probírají stejné problémy, jimž - každý svým způsobem - čelíme všichni. Jejich čtení inspiruje a dojímá zároveň. Ačkoliv jsou témata dopisů univerzální, dopisy čerpají z velice osobního zdroje zkušeností. Dan Gottlieb je od autonehody, která ho před pětadvaceti lety málem stála život, ochrnutý od krku dolů. Jeho vnukovi Samovi byla ve věku čtrnácti měsíců diagnostikována pervazivní vývojová porucha, tj. závažná forma autismu. Dan tyto dopisy psal v naději, že si je Sam jednoho dne dokáže přečíst a jejich prostřednictvím tak svého dědečka pozná..
Po Částkových Dopisech pro tebe bude v Amfíku Bukovina následovat posezení u dobrého jídla, pití a v doprovodu harmoniky. V ceně 100 korun je teplý nápoj.

TOPlist