Dvojitá noc pod hvězdami

Dvojitá noc pod hvězdami
Foto: archiv MDD  /  Miloš Dodo Doležal připomene krásné bigbítové časy.
Břestek Kultura 13 / 06 / 2018

Břestecký rockový festival vstupuje do nové dimenze

Jednou z prvních letních rockových vlaštovek je Břestecký rockový festival, který letos vstupuje do historie s dvoudenním programem. O víkendu 15. a 16. června se můžete těšit na Miloše Dodo Doležala, Rimortis, Titanic, Trilobit, Morpheus, Imortelu, Eagleheart, Janu Razor a Janesession, Atak, Merlot a Had.
V sobotu od 14.00 proběhne velkolepý košt piva se soutěžemi. Během víkendu do areálu zavítá trucktrialový speciál, tuningová auta a veteráni. Prostor mezi kapelami vyplní moderátorka rádia Rockmax Monča Michálková. Přilehlá louka a sjezdovka budou vyhrazeny pro nocování. S organizátorem Zdeňkem Martinákem jsme při vrcholných přípravách probírali letošní nabídku.

 
Snažíte se udělat takový bigbítový Masters of Rock?

Ne, to ne. Já osobně na „Mástru“ nikdy nebyl, na mne je tam moc lidí. Snažíme se udělat pohodový festiválek rodinného typu, přinést kvalitní muziku a také dát šanci mladým kapelám z okolí, aby se ukázaly světu. Návštěvníkům chceme dát možnost poslechnout si „starou“ klasiku i novější bandy.

Je složité uspořádat festival právě na Břestku, v podhůří Chřibů?

Díky podpoře obce, sponzorů, shovívavosti okolo bydlících a nezištné podpoře a pomoci známých to zase až tak hrozné není. Samozřejmě, že se občas nějaký problém vyskytne, ale to už patří k věci. Snažíme se poučit z chyb a organizaci vypilovat ke spokojenosti všech. Největším rizikem je počasí, v případě deště se stěhujeme do přilehlé haly.

Imortela i Titanic se vrací - jsou to vaše srdcovky? 

Titanic je moje srdcovka již několik desítek let. Holt už nejsme nejmladší. (smích) Imortelu si opět vydupala dcera. Ale samozřejmě se těšíme i na ostatní kapely. Některé známe dost dobře, některé jen z demosnímků. Doufáme, že jsme udělali dobrý výběr a všichni budou spokojeni.

Letos poprvé nabízíte stanování - myslíte, že budete mít hodně nocležníků?

Jelikož se jedná o první dvoudenní festival, tak je to pro nás velká neznámá. Toto je asi věc, ze které mám největší strach, jak to dopadne. Ozývají se lidi, jak to bude se stanováním, jestli můžou mít auta u stanu, jak to bude se sprchami apod. Takže pokud to situace dovolí, auta u stanů můžou být. Sprchy budou otevřeny po skončení denního programu do následujícího poledne. WC nonstop.

Vracejí se stejné tváře, nebo je to pokaždé jiné publikum?

Dle ohlasů, dotazů, podnětů očekáváme staré známé i nové neznámé.

Na co se těšíte vy osobně?

Až bude v neděli pouklízené. (smích) Doufám, že vše proběhne stejně pohodově jako loni a během festivalu nenastanou nějaké vážnější problémy. Těšíme se na setkání se starými známými (sorry Milane). Na poznávání nových známých a na kvalitní muziku, kterou vykouzlí kapely a mistr zvuku Jirka Novák ze Strání.
 
 
 

autor: IVA PAŠKOVÁ
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace