Filmovka vyvrcholí koncertem Anety Langerové

Filmovka vyvrcholí koncertem Anety Langerové
Uherské Hradiště Kultura 25 / 07 / 2016

Věřím, že si společně užijeme krásný letní večer

Před lety se tato introvertní, vystrašená holka s kytarou vryla do srdcí mnoha posluchačů. Vyhrála televizní soutěž, kde by ji nikdo nečekal, ale když zpívala, bylo vidět, že se pro to narodila...
Od té doby ušlapala po boku bratra Nikoly kus vlastní cesty. Dalo to hodně práce a odříkání, ale vyplatilo se to. Našla sama sebe, svůj směr a díky tomu také posbírala mnoho hudebních cen. Vydala tři alba a to poslední, Na Radosti, bylo už dvakrát platinové.
Dnes je z ní mladá dáma, co stojí pevně na svých nohou a za svými názory a její písně mají hluboké charisma. Ví, co dělá, neuhýbá z cesty a jde si za svým. Je taková čistá duše, která se nezaprodává komerci, lobbingu ani politickým stranám, ale zpívá pro lidi...
V sobotu 30. července ji můžete vidět v rámci Letní filmové školy od 20.00 na Kolejním nádvoří a jistě to bude parádní koncert! Doprovodí ji kapela a smyčcové trio! Předprodej probíhá v Informačním centru.

Aneto, máte vůbec možnost v rámci vašeho letního programu někdy zajít do letního kina? Budete mít v Hradišti možnost nasát atmosféru filmovky, nebo jedete jen na otočku?
V letním kině jsem nikdy nebyla jako divák. Pouze jsem v něm vystupovala. Teším se, že na Letní filmové škole v uvidím nějaký krásný film.

Jaký je váš nejoblíbenější?

Mám ráda filmy Andyho Warhola, Larse von Triera a Miloše Formana.

Po tolika letech od SuperStar asi nejste nadšena, když vás s ní někdo spojuje, ale udělejte výjimku. Zmiňuji to jen proto, že v letošním roce na druhém místě skončil talentovaný Hradišťák, muzikant, zpěvák a skladatel Štěpán Urban, který se v současnosti zuřivě snaží oprostit jak od televizní soutěže, tak komerčního diktátu a začít znovu svou muzikantskou kariéru znova, po svém. Vy jste na tom byla v jistém směru podobně, protože jste si svou cestu vyšlapala sama. Co byste mu poradila?
Člověk je nejsilnější, když je věrný sám sobě, a zároveň když je trpělivý. Pak neodbočovat a hledat jasnou vlastní cestu...Při vystoupení musí vždycky najít vnitřní klid a cítit, že se má o co opřít - třeba o vlastní dech. Držím palce!

Vaše písně mají stejně jako vy velké charisma. Z rozevláté holky, která hledala sama sebe, se stala dáma, co stojí nohama pevně na zemi. Souhlasíte, že se ta proměna odráží i ve vašich písních?
Ano, přesně tak to je. Vše, co prožívám, se odráží ve všem, co dělám. Tedy i v písních, a lidech, které mám kolem sebe. S věkem získávám nový pohled, zážitky a uvědomění si něčeho, co člověk předtím neviděl nebo necítil. A písně jsou odrazem té cesty...

Na co se mohou vaši fanoušci v Uh. Hradišti těšit?
Zahrajeme písně zejména z posledního alba Na Radosti, ale také starší skladby, které jsou pro mě důležité. Věřím, že si společně užijeme krásný letní večer.

autor: IVA PAŠKOVÁ
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace