Halogen hledá nového zpěváka

Halogen hledá nového zpěváka
Foto: pas  /  Kdo se postaví na Jendovo místo?
Kudlovice Kultura 06 / 11 / 2009

Jsem vnitřně unaven a nemůžu se během zábav uvolnit, přiznává Grebeníček

Kapela Halogen už měsíc hledá zpěváka. Během této doby začaly na povrch vyplouvat vesměs negativní názory z tábora příznivců, kteří tvrdí, že bez Jendy Grebeníčka kapela pravděpodobně skončí. Většina hudebníků takový katastrofický scénář nepředpokládá. Záchranu vidí v mladé zpěvácké krvi, a je jedno, jakého bude pohlaví.
Kudlovické rockové legendě se v poslední době dařilo. Velkolepě oslavila dvacáté narozeniny, vydala z nich DVD a poměrně často vystupovala. A právě častější hraní se stalo kamenem úrazu ve zpěvákově životě. Úspěšný podnikatel Honza Grebeníček totiž Halogen bral jako koníček a relax, jenomže s každým dalším kšeftem mu ubývalo sil. „Dvě tři hodiny na pódiu jsou pro odreagování a zbytek zpívám s velkým vypětím, přiznal Grebeníček, který kolem páté opouští firmu a za hodinu vyráží na zábavu, která trvá až do rána. „Je toho na mne moc. Jsem vnitřně unaven a nemůžu se během zábav uvolnit. Bojím se, že se na pódiu složím, přiznal čerstvý čtyřicátník. Proto hodlá Halogen podruhé opustit.
Zpěvákova firma dostala dvě lukrativní zakázky a sponzorsky se hodlá podílet na výstavbě místní kaple, a tak není divu, že v kombinaci s neřestmi ostatních hudebníků začala atmosféra v kapele houstnout. „Během zábavy to někteří hudebníci přeháněli s alkoholem a když mi přesně nedávali tóny, začal jsem být velmi nervózní, přiznává Grebeníček ponorku.
Halogen ve stejném složení hrával přes deset let. Nikdo nečekal, že by kapela po odchodu jednoho z nich dále fungovala. „Z mojí strany mne to mrzí, přiznává zpěvák a dodává: „Ale nezvládám, takže končím... Přesto druhým dechem nezapomene poznamenat, že se nebrání opětovnému návratu. „Nikdy neříkám ne, muziku dělám od čtrnácti let. Je to jako u sportu, je to můj koníček, vyznává se Jenda.
A jak on sám by si představoval potenciálního nástupce?
„Nejsem stoprocentní zpěvák, ale jakousi pozici jsem si vytvořil, proto kluk nebo i holka to nebudou mít jednoduché, ale můžou kapelu pozvednout. Je totiž muzikantsky zdatná..., tvrdí stále ještě lídr Halogenu. A tím zůstane až do konce roku. Odezpívá minimálně dvě zábavy (13. 11., Jalubí a 19. 12., Kudlovice), na kterých se formou karaoke show bude hledat jeho nástupce. Každý, kdo má chuť, zná halogenovské písničky a chtěl by to s kapelou na pódiu zkusit, se může již dnes přihlásit. Kapela pravidelně zkouší každý čtvrtek v kudlovickém kulturáku.
„Pokud kluci nenajdou do léta zpěváka, klidně budu zpívat dál, ale budou muset přistoupit na mou podmínku, vysvětluje Grebeníček. Týká se frekvence vystupování. Současný zpěvák prý stanovil roční strop osmi tanečních zábav - čtyři kšefty v zimě a čtyři během letních prázdnin.
S tím ale většina jeho kolegů nesouhlasí, proto intenzivně hledají náhradu. Mezi lidmi se dokonce šušká, že by se do Halogenu měl vrátit Radim Kadlec, což by příznivci kapely uvítali, kapelník už méně. „Už na to nemám nervy, přiznal otevřeně František Škrabal, který společně se zbytkem kapely věří, že adekvátní náhradu najdou do konce roku.

autor: PAVEL PAŠKA
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace