Harafica si jako dárek pozvala Hradišťan

Harafica si jako dárek pozvala Hradišťan
Foto: archiv H+H  /  Harafica s Hradišťanem pro vás připravily nezapomenutelný večer...
Uherské Hradiště Kultura 19 / 11 / 2019

Dvacáté jubileum oslaví koncertem, na který se nezapomíná....

Cimbálové muziky Harafica a Hradišťan jsou na kulturním poli pojmem. Vymanily se z tradičního pojetí slováckých muzik a za své odvážné hudební projekty sklízí obdiv napříč republikou.
Letos slaví Harafica 20. výročí muziky, které pojala po svém. Do projektu „Když sem já byl kluk“ přizvala Hradišťan, se kterým společně připravila na pátek 22. listopadu v 19.00 a sobotu 23. listopadu v 16.00 v Klubu kultury koncert, na který se nezapomíná...
Večerem provede Josef Kubáník, herec Slováckého divadla.      
„Dvacet let zase není tak dlouhá doba na bilancování, proto jsme se rozhodli to nijak nerozmazávat a výročí oslavit projektem s Hradišťanem, který jsme si naložili jako dárek,“ upozorňuje Petr Gablas, cimbalista a umělecký vedoucí Harafice.
„Když za mnou v létě poprvé přišli Petr Gablas a Martin Melichárek s nápadem udělat něco společně, řekl jsem si: Proč ne, jen to musíme nějak vymyslet. Nějakou dobu jsme se domlouvali, pak společně zkoušeli a dnes je program na světě. Doufám, že výsledek bude ke spokojenosti všech a pro diváky možná i s překvapeními,“ říká Jiří Pavlica, skladatel a umělecký vedoucí Hradišťanu.
V několika blocích se obě muziky budou potkávat tematicky i žánrově. Ohlédnou se dvacet let zpátky a hudebně upozorní na to, co je během té doby ovlivnilo, bavilo a umělecky posunulo až do současnosti.
„Ozvěny duše a Slunovrat jsou alba, na kterých jsme vyrůstali. Hradišťan a hudba Jury Pavlici nám otevřely bránu inspirace jak při výběru písniček, tak celkovém zpracování a pohledu na muziku,“ objasňuje Petr Gablas, proč si vybrali právě Hradišťan. „Je to pro nás velká čest, že s námi do toho Jura Pavlica i s kapelou šel,“ dodává Martin Melichárek, primáš Harafice.
„Samozřejmě, že se známe a vím, že Harafica je výborná kapela, ale nejlépe a opravdově se lidé poznají teprve při práci. Proto jsem byl zvědavý a plný očekávání, jak si hudebně porozumíme. A teď jsem rád, že jsme do toho šli. Zkoušky byly výborné, kluci byli připravení, myslím, že nás to všechny bavilo a obohatilo,“ doplňuje Jiří Pavlica.
Pomyslnou třešničkou na dortu je i horký videoklip Harafice, který vznikl „u Štuly“ na Stříbrnických pasekách a právě v těchto dnech se zpracovává. Muzika bude informovat, kdy ho vypustí do světa... 

autor: IVA PAŠKOVÁ
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace