Harafica tour vyvrcholí doma, na Míru

Harafica tour vyvrcholí doma, na Míru
Uherské Hradiště Kultura 25 / 04 / 2019

Sjedou se z celé republiky, aby si spolu zahráli. Tomu se říká přátelství

Najde se jen málo z vás, kteří nedokážou přiřadit přezdívky Gaboš, Maca, Štula, Bazi, Šob, Luďa, Andrej a Miloň ke členům cimbálové muziky Harafica, která to už potřetí roztočí v klubu Mír. Na domovské půdě tak po koncertech ve Skalici, Brně, Praze a Kyjově ve čtvrtek 25. dubna od 20.00 vyvrcholí Harafica tour 2019.
Parta kluků z „hudebky“ po mnoha letech společného hraní dospěla a rozprchla se za prací po celé republice. Jejich kamarádství a muzikantské nadšení přetrvalo. Jednou za čas se nadchnou pro společné projekty, které už dávno překročily folklorní hranice, a překvapí zajímavým koncertem, ve kterém většinou převažuje profesionalita podtržená vtipem a nadsázkou. Díky atmosféře, kterou dokáží vykouzlit, bývá o jejich koncerty obrovský zájem.
Jinak tomu nebude ani ve čtvrtek. V průběhu „mírového“ večírku budete svědky premiéry zbrusu nových písniček v podání muziky, Lucky Rybnikářové z Městského divadla Zlín, Kristýny Daňhelové z Městského divadla Brno a tří skvělých hostů. Jména neprozradíme, to by nebylo překvápko...
„V ostatních městech jsme volili zajímavé prostory, ale doma byla jasná volba v klubu, který je pro některé naše členy domovem,“ směje se cimbalista a kapelník Petr Gablas.
„Vybrali jsme pestrý klubový repertoár od folkloru přes jazz až po swing, rock i pop, který snad pobaví každého. Jde nám hlavně o to, aby hudba v lidech pulzovala a uvolnila atmošku,“ dodává Petr Gablas, který je muzikantem v Městském divadle Brno, pedagogem na Konzervatoři v Brně, ale i tátou malého Matyáše. „Hudebních nápadů mám stále plnou hlavu, ale je čím dál složitější najít čas na jejich realizaci. Většinou tvořím, když doma všichni spí. S Haraficou rádi boříme hranice, přijímáme nové výzvy, proto mi to vždycky stojí za to,“ svěřil se Petr Gablas, autor všech hudebních aranží, který s „harafičáky“ strávil celý víkend na soustředění v Brně. „Vždycky, když spolu dlouho nehrajeme, je to znát. Ale naštěstí jsme pořád na stejné vlně a v neděli jsem po chvilkových pochybách konečně cítil, že jsem opět ve starých kolejích,“ těší se na koncerty Petr Gablas, kterého zájem diváků jako motor žene dopředu, aby to bylo příště ještě o stupínek lepší. „Je sice čím dál složitější skloubit muziku s našimi pracovními i soukromými závazky, ale vždycky si to spolu s diváky užijeme,“ zve na koncert kapelník.  

autor: IVA PAŠKOVÁ
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace