Harlej odehraje v Březolupech nejzábavnější koncert

Harlej odehraje v Březolupech nejzábavnější koncert
Foto: archiv Harleje  /  Kapela Harlej
Březolupy Kultura 14 / 12 / 2016

Tonda Rauer: Každej má svý postupy, jak se zbavit kocoviny. Já ji naštěstí nemám...

V paměti mnoha fanoušků Harleje zůstává letní koncert na Pivovarských slavnostech v Uh. Brodě, kde kapela rozjela pořádný letní mejdan! Atmošku si můžete zopakovat v zimním halovém provedení, které nabízí jinou dimenzi koncertu... Posledním koncertem kapely Harlej na podzimním Alkohol.cz tour jsou totiž v pátek 16. prosince Březolupy. Speciálním hostem tours je partička zakázanÝovoce. Celý večer odstartuje v 19.30 kapela Gate Crasher.
„Právě v legendárních Březolupech, kde hrají jen top skupiny, kapela Harlej ukončí a s velkou pompou oslaví konec svého megaturné po ČR. Lze předpokládat, že Harlej zůstane s fanoušky v místním baru dole v hale do časných ranních hodin a společně budou slavit zdárný konec turné,“ těší se Pavel Tichopádek z agentury Atlantic. S kapelníkem a vtipálkem koncertů Tondou Rauerem jsme si před koncertem povídali o tom, co si na předvánoční koncert připravili.

Březolupy jsou vaší tradiční zastávkou - jsou pro vás něčím specifické? A promotéra Pavla Tichopádka berete jako kámoše, nebo už jako harlejovský inventář?
Březolupy byly dlouhá léta naše tradiční moravská štace. Po několikaleté odmlce jsme se tam opět začali pravidelněji vracet. S Pavlem se známe strašně dlouho a udělali jsme spolu celkem hodně koncertů. Považuji ho v tomto ohledu za jednoho z jasnejch profesionálů v oboru.

Na co se mohou fanoušci ze Slovácka těšit?
Na to, že se budeme ze všech sil snažit odehrát co nejzábavnější koncert. Uslyší největší hity Harleje a samozřejmě i novinku Hodný holky zlý kluky chtěj”.

Končíte Alkohol Tours - vzali jste to kromě muziky od podlahy i s pitím?
Pokoncertní večírky jsou s Harlejem spojený celkem pevně. Koncert nabije adrenalinem a většinou se člověku pak prostě nechce spát  Navíc hraní nás pořád strašně baví a když se to podaří, tak je dobrá nálada a chuť si ještě trochu zablbnout. Nejsme ještě parta, která patří do bačkor! (smích)
  
Přece jen už jste dlouholetí rockoví bardi - zvládnete pařit jako za starých časů? A pokud jo, jakým způsobem se stavíte po dlouhém večírku na nohy?
Věkovej průměr Harleje není nijak razantně vysokej. Každej má svoje postupy, jak se kocoviny zbavit. (smích) Já mám třeba výhodu, že jí nemívám. A jestli pijeme víc, nebo míň, to moc neodhadnu. Každopádně se změnilo to, že dříve jsme pili občas hodně i před koncertem a dneska jsme v tomto směru daleko zodpovědnější.

Tondo, rapidně jsi zhubnul - zdravotní důvody, nebo jsi začal spoprtovat? Baví tě stále dělat koncertové blbinky?
Koncerty a všechno kolem mě baví pořád, je to můj život, kterej bezmezně miluju. A to zhubnutí je nejvíce způsobený tím, že jsem v podstatě přestal pít pivo - tím ale nemyslím, že jsem přestal pít alkoholický nápoje! (smích)

Co kapelu kromě muziky nejvíc nabíjí?
Kapelu nejvíc nabíjí živý hraní. Předpokládám, že takhle to mají všichni. Samozřejmě nás nabilo, když jsme v rámci příprav na nový CD natočili a vypustili klip Hodný holky zlý kluky chtěj” a on měl takovej ohlas, ale ta energie, kterou nám dávají fandové na koncertech, se nedá nahradit.

Letos jste vydali DVD Tak tady máš, Bože, co jsi chtěl... záznam z koncertu k 20. výročí Lucerny. To je pro muzikanty opravdu největší meta - vyprodat Lucernu?
Nevím, jestli jde o metu, ale je to super a je to něco, co jsme vždycky chtěli. Byl to neskutečnej zážitek.
 
S Vláďou Šafránkem jste se zase udobřili, byl dokonce hostem narozeninového tour. Někdy ho míváte jako hosta koncertů i v současnosti - už přestaly ty negativní „protitomášovské“ hlasy fanoušků?
To už přestalo dávno. Vlastně to nikdy ani nebylo tak hrozný. Vždycky se najde pár lidí, který jsou prostě nespokojený z principu, ale většina myslím tenkrát pochopila, že Vláďa odešel a zbytek prostě šel dál. Neviděl jsem důvod, proč bych měl tenkrát hodit do koše práci, kterou jsem 10 let dělal. I z dnešního pohledu považuji za dobrý rozhodnutí, že jsme šli dál. A my jsme nebyli s Vláďou nikdy na nože”. Když odešel, nějakou dobu jsme se nestýkali a míjeli se, ale mně a myslím, že i jemu bylo jasný, že se budeme bavit dál. Jsme dobrý kamarádi.

Je to více jak rok od vydání CD Na Prodej. Jak jej s odstupem hodnotíte?
Já si myslím, že to byla povedená deska. Zpětně naše CD moc neposlouchám, akorát když hledáme čím obměnit repertoár. S nějakým odstupem si CD pustím, abych přišel na to, co jde příště udělat líp, ale hodnotit mají naši fandové, ne my. Na CD je Na prodej, Kulisácká, Než to s náma půjde ke dnu, V dálce už možná svítá, ... Jsou tam věci, který si lidi oblíbili, myslím, že je to dobrá deska.

Jak bude Harlej trávit Vánoce? Co si přeješ pod stromeček?
Vánoce trávíme v kruhu rodinném. V Praze máme letitou tradici, že se potkáváme s partou kámošů na půlnočním panáku”, takže se potkám s Hofíkem a pár lidma, kteří bydlí v blízkém okolí. Pod stromeček si přeju zdraví, klid a to, abych mohl svůj život prožívat co nejdéle minimálně tak dobře jako doteď.

autor: IVA PAŠKOVÁ
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace