Helena Dudešková: Slovácké divadlo skvěle umí inscenace vážné i úsměvné

Helena Dudešková: Slovácké divadlo skvěle umí inscenace vážné i úsměvné
Foto: archiv  /  Helena Dudešková (vlevo) s kamarádkou.
Uherské Hradiště Kultura 14 / 09 / 2021

Helena Dudešková poprvé navštívila Slovácké divadlo jako středoškolačka. Dnes dospěla k seniorskému předplatnému, a tak je uherskohradišťské scéně věrná už neuvěřitelných šest dekád.

„Se Slováckým divadlem mám spjaty krásné vzpomínky a je pro mě zkrátka srdeční záležitostí. Bylo to v 60. letech, když jsem ho navštívila prvně. V tom představení hrál tehdy mladý pan Václav Postránecký, který měl v Hradišti první angažmá. Samozřejmě hrál i v dalších inscenacích a jako mladý a pohledný muž se mi zapsal do paměti,“ vzpomíná bývalá profesorka chemie.

Seniorské předplatné využívá Helena Dudešková posledních osm let a nemůže si ho vynachválit. „Pro mě i mé kamarády, kteří mnozí do divadla chodí, je to velká motivace vypravit se ven a něco zažít. Já třeba špatně chodím, a proto je pro mě moc dobře, že mám důvod vyjít mez lidi. Jednou za měsíc se navíc můžeme potkat, popovídat si, postěžovat a pofoukat bolístky, takže je pro nás návštěva divadla i společenská událost, kterých v našem věku ubývá,“ usmívá se.

Mezi inscenace, které se jí nejvíce zapsaly do paměti, řadí Nikolu Šuhaje s manžely Kolářovými v hlavních rolích, z novějších pak všechny, ve kterých účinkovala Květa Fialová. V poslední době se jí dotklo drama Přelet nad kukaččím hnízdem.

„Obdivovala jsem herecké výkony a zaujala mě i témata těchto představení. Myslím, že soubor Slováckého divadla umí výborně zahrát inscenace jak s vážnou, tak i úsměvnou tematikou,“ říká věrná předplatitelka.

Nyní už s napětím očekává výkony slováckých herců v muzikálu Jesus Christ Superstar. „Věřím, že budou stejně skvělé jako v Přeletu,“ uzavírá Helena Dudešková.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace