Herce na jevišti zaskočily vypadlé dveře

Herce na jevišti zaskočily vypadlé dveře
Foto: archiv Slováckého divadla
Uherské Hradiště Kultura 24 / 04 / 2015

To se hned tak nevidí. Publikum, jež minulý pátek navštívilo úspěšnou komedii 1+2=6, dostalo nečekaný bonus v podobě situace, kterou nikdy žádný režisér nevymyslí. „Ve scéně, kdy odcházíme s Martinem Vrtáčkem jedněmi dveřmi do zákulisí, se ozvala strašná rána, dveře vypadly z pantů a málem přizabily kolegu Zdeňka Trčálka,“ popisuje herec Josef Kubáník. Co pak následovalo?
„V každodenním životě ty dveře zkrátka vrátíte na své místo a pokračujete dál, jenže na nás se dívalo skoro 400 lidí a nesměli jsme vypadnout ze svých rolí,“ usmívá se Josef Kubáník s tím, že se o nápravu s kolegy marně pokoušeli, až se na jevišti zničehonic objevila jevištní technika. „Nejdřív jsme je chtěli vzít do hry, že patří do rodiny, ale bylo to zbytečné. Diváci se smáli tak, že málem spadlo divadlo. A tak k tomu ještě Zdeněk Trčálek vytáhl na jeviště nápovědku, ta se uklonila a to už byl vrchol všeho a vypadalo to, že už snad nebudeme moct pokračovat,“ vzpomíná na jedinečné představení Josef Kubáník.
A diváci? Ti měli zpestření, jakého se jindy dočkají maximálně při silvestrovském představení. „Chtěla bych moc poděkovat za páteční představení 1+2=6. Byla to bomba. Improvizace při vypadlých dveřích - paráda. Když už se směje i můj manžel, který se usměje jen někdy, tak to bylo něco. Děkuju, že jste mi na celý víkend udělali z morouse smíška,“ napsala divadelníkům pár dnů nato Alena Laudová. Komedii 1+2=6, jež patří mezi trojici nejhranějších her v historii slovácké scény, čekají do prázdnin ještě dvě reprízy a divadelníci slibují, že ani u nich se diváci nudit nebudou.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace