Herci skončí za mřížemi

Herci skončí za mřížemi
Uherské Hradiště Kultura 31 / 03 / 2012

Jde o aprílový vtip, nebo netradiční bočák?

O herci Slováckého divadla Janu Horákovi se říká, že je pěkný koloušek, jeho kolegyni Jitce Joskové se stýská po legendární roli lišky Bystroušky a ředitel slovácké scény Igor Stránský je prý největší zvíře v divadle. Co to s nimi udělalo? Všichni skončili v zoologické zahradě.
Co se vlastně stalo? „Dorazili k nám umělci ze spřáteleného Slováckého divadla s tím, že jsou zvířátka. Protože si jich vážíme a nechtěli jsme jim to rozmlouvat, umístili jsme je do výběhů,“ potvrzuje mluvčí zlínské zoo Romana Bujáčková s tím, že se radila s psychology, co v takové chvíli dělat. „Poradili nám, abychom herce chvíli nechali s jejich představami, že to přejde,“ vysvětlila.
Návštěvníkům zlínské zoo se tak v neděli 1. dubna v odpoledních hodinách naskytne neobyčejná podívaná. V klecích a výbězích se bude kromě lvů, goril, slonů a žiraf prohánět také divadelní elita Moravy. „Umělcům Slováckého divadla jsme zajistili největší možný servis. Proběhne i komentované krmení, to mají návštěvníci rádi a dozvědí se o našich nových přírůstcích spoustu zajímavého,“ doplňuje mluvčí Bujáčková.
Jak na nastalou situaci reagují ve Slováckém divadle? „Je to trošku choulostivá věc, nedělal bych z ní ale senzaci. To se přece tu a tam každému občas stane, že má pocit, že je někým jiným, a hercům dvojnásob. Mé kolegy to dovedlo do zoo, to je pořád lepší, než kdyby si mysleli, že jsou Anna Karenina a skákali pod vlak,“ zlehčuje chování ředitele divadla jeho mluvčí Josef Kubáník.
Jde o aprílovou recesi? Nebo mají divadelníci zase něco za lubem? Všechno se dozvíme v neděli ve zlínské zoo. Náš týdeník bude samozřejmě u toho.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace