Herci začali zkoušet komedii Deskový statek

Herci začali zkoušet komedii Deskový statek
Foto: Jaroslav Jiřička
Uherské Hradiště Kultura 27 / 02 / 2020

„Po prvním přečtení jsem si řekl: Tak do toho bych šel.“ To jsou slova režiséra Igora Stránského, který začal v polovině února připravovat ve Slováckém divadle Deskový statek.
O čem je? Vlivný majitel realitní kanceláře pan Fistr má politické ambice a touží stát se starostou. K tomu mu mají dopomoci další vážení občané města, kteří vytvářejí různé, neprůhledné a často i protichůdné taktiky na získávání voličů. Kromě toho je však i schopným obchodníkem s realitami a navíc i úspěšným zprostředkovatelem nových známostí. Vše dělá elegantně, nenápadně a tak, že nikdo o jeho aktivitách nemá tušení. Jednoho dne však za sekretářku v otcově firmě zaskočí jeho dcera Julie, zamiluje se do jednoho z klientů a začne všemu přicházet na kloub…
Česká komedie Václava Štěcha byla poprvé uvedena už v roce 1908, i když vytváří dojem, že musela být napsána v současnosti. Reaguje na situace známé z každodenního života, tedy na praxi realitních kanceláří, sňatkových dohazovačů i na zákulisí regionální politiky. To vše s nadhledem a s inteligentním a laskavým humorem. Premiéry se diváci dočkají 25. dubna.

Kdo si zahraje hlavní role?
Hlavní roli Fistra, majitele realitní kanceláře s politickými ambicemi, svěřil Igor Stránský Josefu Kubáníkovi. „Nejsem z těch, kteří by byli štěstím bez sebe, že se na jeviště dostávají zapomenuté, sto let staré hry. Ale když jsem Deskový statek poprvé četl, měl jsem za to, že jej musel napsat někdo současný, a tím rozkošným jazykem jen umocnil všechny situace a vtipy. Jsou v nich přesné pointy, hra má spád a je opravdu vtipná. A ta lehkost, která vyžaduje civilní herectví, je přesně to, co mě na divadle baví,” říká herec.
Jako jeho dcera Julie se představí Tereza Hrabalová, v dalších rolích se mohou diváci těšit na Terezu Novotnou, Pavla Hromádku, Davida Vaculíka, Petra Čagánka, Pavla Majkuse a další.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace