Herec Martin Hudec: Zkoušení bylo skvělé, ale taky velmi náročné

Herec Martin Hudec: Zkoušení bylo skvělé, ale taky velmi náročné
Foto: Marek MALŮŠEK  /  Tom Martin Hudec.
Uherské Hradiště Kultura 21 / 10 / 2019

Kanadskou hru Tom na farmě uvedlo v pátek v české premiéře na Malé scéně Slovácké divadlo. Drama o hledání identity a samotě, ale i střetu dvou světů - města a venkova - nastudovala se souborem režisérka Tereza Říhová.
Titulní roli ztvárnil ve Slováckém divadle jeden z nejmladších členů souboru Martin Hudec. „Musím říct, že zkoušení bylo skvělé, ale taky velmi náročné. Jedním důvodem bylo množství textu, ale stejně tak jeho převedení na jeviště,“ říká.
Martin Hudec v inscenaci hraje mladého homosexuálního muže Toma, který přijíždí kamsi na farmu, na pohřeb svého tragicky zesnulého přítele, kde čelí střetu s jeho rodinou. „Je to určitě velká výzva, i když důvodem jsou spíš ty tragické a bezvýchodné situace, do kterých se Tom dostává,“ dodává herec.
Tom na farmě je českému publiku známý především díky stejnojmennému filmu. Zajímalo Martina jeho ztvárnění? „Na film jsem se podíval při hledání inspirace, ale až když jsme měli celou hru naaranžovanou, právě kvůli tomu, abych nebyl příliš ovlivněný hned od začátku. I když filmový scénář prošel množstvím úprav a od předlohy se hodně liší,“ uzavírá herec.
Nejbližší repríza, na kterou jsou k dispozici vstupenky, se uskuteční ve středu 30. října od 19 hodin na Malé scéně.

Kdo také hraje v Tomovi na farmě
V nové divadelní inscenaci se představilo herecké kvarteto Martin Hudec, Jaroslava Tihelková, František Maňák a Jitka Hlaváčová. Autorem výpravy k inscenaci je David Janošek a hudbu složil Sebastian Lang. Už dlouho jsem nebyl žádnou inscenací tak zasažený jako zrovna Tomem na farmě. Mám velkou radost z toho, že máme na repertoáru další výjimečně silný kus,” prohlásil po premiéře ředitel divadla Michal Zetel.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace