Herec Pavel Hromádka si zahrál v Ulici

Herec Pavel Hromádka si zahrál v Ulici
Foto: Marek Malůšek
Uherské Hradiště Kultura 19 / 05 / 2018

Herec Slováckého divadla Pavel Hromádka se objeví ve známém seriálu TV Nova Ulice. Zkušený a dlouholetý člen slováckého souboru ztvární postavu otce anorektičky Marcely. „Seriál nesleduju, takže jsem ani nevěděl, kam svoji postavu zařadit. Ale když jsem se o tom bavil s lidmi ve svém okolí, byl jsem překvapený, kolik toho o seriálu a o mé postavě vědí,“ říká s úsměvem sympatický herec, který se v minulosti objevil i v seriálu Ordinace v růžové zahradě, a prozrazuje, co diváky čeká. „Je to autoritativní otec, pomocný dělník, který se příležitostně rád napije a vztáhne ruku i na manželku a dceru. Nelíbí se mu, že je Marcela sama v Praze, a nesouhlasí ani s jejím studiem baletu, a tak se rozhodne pro dceru i její matku přijet, a významně tím zasáhne do děje,“ poodhaluje scénář Hromádka a popisuje, jak si jako divadelník zvyklý na velká gesta na jevišti poradil s hraním před kamerou.

Když se kope do dveří
„Před natáčením jsem si myslel, že se budu muset krotit, je totiž známo, že divadelní herci s hraním před kamerou občas mívají problém a režiséři vyžadují, aby takzvaně „ubrali“, ale opak byl pravdou. Režisér Jakub Wehrenberg chtěl víc a víc, takže jsem se nemusel bát do hraní opřít. V jedné scéně má moje postava kopat do dveří. Nejdřív se mi podařilo vykopnout dveře z pantů, tak režisér vymyslel, ať kopu jen do futer. No a při prvním pokusu jsem celé dveře vylomil. Štáb se tím ale bavil a všichni říkali, že konečně přišel pořádný chlap a něco se děje. Režisérovi se to taky líbilo a snad jsem mu jeho požadavek splnil. Natáčení mě bavilo, hlavně tou energií,“ směje se herec.

Výkony hodné Thálie
Kdy bude televize epizodu vysílat, zatím neví, s největší pravděpodobností se to stihne ještě do prázdnin. Do té doby jej mohou vidět i diváci, kteří zavítají přímo do hlediště slovácké scény. Herec exceluje například v Rychlých šípech jako Old Shatterhand, či v komedii Nájemníci coby strýček George, ale především v titulní roli strhující Královy řeči. Za svůj výkon získal nejenom cenu diváků Slovácký Oskar, ale byl také nominovaný na Thálii.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace