„Herec se musí v kostýmu na sto procent cítit,“ říká dámská krejčová Pavlína Kočvarová

„Herec se musí v kostýmu na sto procent cítit,“ říká dámská krejčová Pavlína Kočvarová
Foto: Marek Malůšek  /  Dámská krejčová Pavlína Kočvarová.
Uherské Hradiště Kultura 24 / 01 / 2019

Pavlína Kočvarová je součástí týmu Slováckého divadla od roku 2011. Na starosti má dámskou garderobu a svou práci miluje. „Nejedu do práce, ale jedu do divadla, to je diametrální rozdíl, cítím se tady jako doma. Rodiče divadelníci nikdy nebyli, ale mě to k divadlu z nějakého důvodu táhne,“ říká.
Pavlína Kočvarová momentálně pracuje na kostýmech k chystané novince režiséra Michala Zetela Kosmické jaro. „Skvělé je, když výtvarník ví, co od nás, jako realizátorek jeho představ, může očekávat. Tím pádem máme i my určité pravomoci, to znamená, že pokud si nejsme s kolegyní Drahomírou Ulmovou, která má na starosti pánskou garderobu, něčím jisté, jsme s výtvarníky v kontaktu a můžeme s nimi cokoli konzultovat,“ dodává.
U divadelních kostýmů je podle Pavlíny Kočvarové nejdůležitější, aby dobře seděly. „Když herec nebo herečka v podstatě prodává své tělo, je důležité, aby byly kostýmy dobře padnoucí, herec se musí v kostýmu na sto procent cítit,“ uzavírá.
Celý rozhovor si můžete přečíst v novém čísle divadelního Časopisu, který je zdarma k dispozici přímo v divadle a také na recepci DOBRÉHO DNE.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace