Herec z Partičky vystavuje v Galerii Slováckého muzea

Herec z Partičky vystavuje v Galerii Slováckého muzea
Uherské Hradiště Kultura 16 / 07 / 2013

Ve čtvrtek 18. července se v 17.00 v Galerii Slováckého muzea v Uherském Hradišti uskuteční vernisáže dvou výstav.
První je výstava divadelního a filmového herce Igora Chmely, který se vedle své profese zabývá už dlouhou dobu fotografováním. Nejedná se však o nahodilou zálibu s pomocí moderní digitální techniky, ale své fotopřístroje si sám vyrábí nebo upravuje do originálních podob. Je obdivovatelem camery obscury, která je pro něho tajuplným prostředkem pro zachycování reality, neméně zajímavé jsou také tzv. „sirkoně“.
„Výsledkem tvůrčí záliby jsou obrázky s kouzelnou atmosférou, která jim dodává osobitý půvab. V široké námětové škále se objevují snímky z divadelního a filmového prostředí, ale také architektura, zajímavá zákoutí i chvíle spojené s rodinným životem,“ říká kateřina Kamrlová ze Slováckého muzea a upozorňuje, že se jedná o první Chmelovu velkou autorskou výstavu.
Druhá výstava představí tvorbu Patrika Hábla a Jana Kovaříka. Tito mladí, talentovaní umělci, absolventi SUPŠ v Uherském Hradišti, výrazné osobnosti současného českého malířství a sochařství, ve svých obrazech a sochách ukazují sílu a krásu tradičních uměleckých forem i v dnešní multimediální době.
Obě výstavy potrvají do neděle 15. září 2013.

Tagy článku

TOPlist