Herečka Irena Vacková chce jet do Afriky

Herečka Irena Vacková chce jet do Afriky
Uherské Hradiště Kultura 20 / 10 / 2010

Před časem jsme informovali o tom, že herec Slováckého divadla Josef Kubáník zabil křečka. Dnes jsme vypátrali další nečekanou věc - jeho kolegyně Irena Vacková se zbláznila do černochů. Tedy přesněji řečeno - Afriku miluje divadelní postava, kterou vytváří v komedii Bůh masakru.
Ale popořádku. Komedie vypráví o dvou manželských párech, které se sejdou, aby vyřešily klukovinu svých synů. Povídají si o vaření, o dětech, o práci, ale jak už to tak bývá, po chvíli jdou zábrany stranou, začne se prát špinavé prádlo a všechno končí divokou hádkou, kde se nikdo nešetří a kde padají nejrůznější obvinění a posměšky. A když už si divák myslí, že jej nemůže nic překvapit, přijde naprosto nečekaný úder. Ale ten se nesmí prozrazovat, protože by herci přišli o zlatý hřeb komediálního večera.
„Už dlouho jsem se tak nebavila jako při zkouškách komedie Bůh masakru,“ pokyvuje spokojeně herečka Irena Vacková, která vytváří zmiňovanou postavu milující černošské děti, ale také bublaninu. „Včera mě pan režisér napomenul, že v jedné scéně se moje postava nemůže smát, a já jsem mu pak vysvětlovala, že jsem se neudržela, když jsem pozorovala, jak dokonale Monika Horká hraje rozčílenou hysterku,“ dodává herečka s tím, že důkazem výjimečné komedie je i fakt, že se herci dokázali rychle naučit přes 80 stran textu a denně se těší na zkoušku a ještě víc na diváky.
Avizovaný herecký koncert čtveřice komediálních herců s názvem Bůh masakru bude Slovácké divadlo uvádět na Malé scéně od poloviny října. Předplatitelé jej však už zhlédli v předpremiéře na konci minulého týdne. Ohlasy? „Moc povedená komedie,všichni herci úžasní, vřele doporučuji!“ napsala například na divadelní facebook Martina Přikrylová, která měla to štěstí, že novinku už viděla. Další diváci se na ni mohou těšit tento čtvrtek a sobotu.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace