Hračkou se stane sám Michal z Kouzelné školky

Hračkou se stane sám Michal z Kouzelné školky
Foto: archiv MN  /  Michal Nesvadba přijede s novým programem
Uherský Brod Kultura 05 / 04 / 2018

Bez žlutého trička a hnědých kalhot jsem obyčejný pán s duší dítěte

Oblíbený Michal přijede pobavit vaše děti s novým programem Michal na hraní. „Pamatuji si, že když jsem byl ještě malý, tak mi často maminka říkala: Tady máš hračku a hraj si! Tentokrát to řekne malým divákům Michal z Kouzelné školky, usmívá se Michal Nesvadba. Představení je velmi akční a nabité překvapivými nápady. Nechybí v něm samozřejmě barevná samolepicí páska, ze které umí vyrobit prakticky cokoliv. Konec konců, všechny rekvizity i část dekorace jsou vyrobené právě z této pásky. Děti se v sobotu 7. dubna od 15.00 opravdu mají na co těšit.

Během své kariéry saháte k nejrůznějším tématům - poznáte dopředu, jestli děti zaujmete? Čím se inspirujete?
Ano, jsem autorem všech svých představení a vystoupení. Už dvacet let píši scénáře pro televizní Kouzelnou školku a jiné autorské seriály. Výcvik už mám tedy zvládnutý. Každá věc, která vzniká pro divadlo, se musí pečlivě vyzkoušet. Nové skeče, šprímy, gagy, vtípky a pohybové kreace si zkouším ve svých zajetých představeních. Nikdo nepozná, že to tam nepatří, a já přitom naslouchám mému obecenstvu a podle toho drobné etudy upravuji. Pak už jen složit z nich  mé show a bude to fungovat.

Stalo se při představení něco nečekaného, co vám zůstalo v hlavě?
Myslím si, že mě jen tak nic nezaskočí, ale přesto vzpomínám na dojemný okamžik. Velmi často chodím při svých představeních mezi děti do hlediště. Když jsem probíhal poslední řadou, tak mě zastavila maminka a řekla mi: Můj syn je nevidomý, přesto se tady, na vašem představení, ze srdce směje. Pokud by si mě mohl osahat, tak by se jeho zážitek výrazně umocnil. Stál jsem u něj asi čtyři minuty a on si mě prohlížel rukama. Nikdy na to nezapomenu

Nežijete jenom dětmi - býval jste úspěšný mim, občas jste si zahrál nějakou roli, po otci výtvarník - zůstává vám čas na nějaké koníčky?
Přiznám se, že jste uhodila hřebíček na hlavičku, jak se říká. Vloni jsem oslavil šedesáté narozeniny a najednou jsem si uvědomil, že jsem si nikdy nehrál sám se sebou. Nikdy jsem se nevěnoval svým koníčkům. Začínám tedy brzdit moji autorskou práci, která je nejvíc vyčerpávající, a hledám skulinky v mém čase, abych mohl být sám sebou. Miluji cestování, golf, natáčení videií, malování i modelování samolepicích pásek. Nemluvím teď o tom, co vše z nich dokáži vyrobit při svých představeních, ale o tom, že bych chtěl s nimi vytvářet obrazy, kresby do knih, kterých mám v polotovaru víc než deset. Nikdy nebyl čas je dodělat. Teď záleží na mně, abych u předsevzetí vydržel.

Kdo je vlastně současný Michal Nesvadba, když se zatáhne opona, sundá kalhoty s laclem a je bez dětí a Františka? 
Je to člověk, který bez divadla nemůže žít, ale zároveň manžel úžasné ženy, tatínek milovaného syna, nevlastní tatínek rozkvetlé dvacetileté dcery, ale taky děda, který má už dva vnuky. Tohle zvládnout není jednoduché, ale v džínách s obyčejným tričkem a úsměvem na tváři se dá ledacos stihnout, aniž by si vás někdo všimnul a ukázal prstem: Hele, to je Michal! Bez žlutého trička a hnědých kalhot jsem obyčejný pán s duší dítěte.

autor: IVA PAŠKOVÁ
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace