Hradiště pokřtí Poslední deník Květy Fialové

Hradiště pokřtí Poslední deník Květy Fialové
Foto: Marek MALŮŠEK
Uherské Hradiště Kultura 16 / 09 / 2019

Tohle jsem o Květě Fialové opravdu nevěděla. Její životní přítel Josef Kubáník dal dohromady knihu, ve které tuhle velkou herečku doslova obnažil. Až mi z toho šel mráz po zádech. Ale udělal to s takovou láskou, že by se jí to určitě líbilo. To jsou slova novinářky Petry Procházkové, která patřila mezi první, kdo si přečetl Poslední deník Květy Fialové a nešetřil chválou. Není jediná. Dostávám zprávy od známých i neznámých lidí a těší mě, že je knížka tak zasáhla,” říká Jožka.
Je ale jedna vada na kráse, která jej jako autora netěší - knížek je málo. Na jednu stranu mě ta chuť lidí přečíst si knížku těší, na druhou stranu musím přiznat, že v mnoha městech včetně Prahy je už téměř vyprodaná. Zájemce ale uklidňuji, že na začátku října bude na pultech dostisk, tak doufám, že se dostane na všechny,” dodává autor s tím, že v Hradišti by měla být kniha pořád k dostání v obou hlavních knihkupectvích i ve Slováckém divadle. Tam knihy rád každému, kdo přijde, podepíšu,” dodává.
Příležitost potkat se Josefem Kubáníkem budou mít diváci i tento čtvrtek v Cafe 21, kde proběhne další díl pořadu Jana Dudka Na kafe do Cafe a Jožka bude jeho hostem. Ze všech osobností, které jsem v pořadu už měl, byl Jožka nejvtipnější a největší fešák, tak jsem se rozhodl, že jej jako prvního pozvu zase,” říká s úsměvem ředitel Televize TVS Jan Dudek s tím, že součástí pořadu, který bude zaznamenávat televize, bude i samotný křest knihy. Kmotry úspěšné knihy budou moderátorka a Jožkova kamarádka Petra Kučerová - ta se s Květou Fialovou moc dobře znala, a Igor Stránský, jenž na svět přivedl slavnou inscenaci Harold a Maude, za kterou legendární herečka dostala Thálii. Vyprávění a křest knihy začne ve čtvrtek v 18.00 v Cafe 21.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace