„Hrát s manželem je výhoda, říká Pavlína Hejcmanová

„Hrát s manželem je výhoda, říká Pavlína Hejcmanová
Foto: rodinný archiv  /  Manželé a herečtí kolegové Hejcmanovi s dětmi.
Uherské Hradiště Kultura 06 / 03 / 2018

Dnes se do programu Slováckého divadla vrací drama Aloise Jiráska Vojnarka, které v březnu a dubnu čekají poslední čtyři reprízy. Inscenaci se souborem nastudoval režisér a dlouholetý ředitel Slováckého divadla Igor Stránský. Do hlavní role Madleny obsadil původně Kamilu Zetelovou, kterou posléze kvůli mateřským povinnostem vystřídala Pavlína Hejcmanová. Obě herečky získaly v loňském roce za ztvárnění role Madleny ocenění, Největší z pierotů a Slováckého Oskara.
„Než jsem roli začala zkoušet, inscenaci jsem naživo neviděla. Takže když mi potom režisér představení Igor Stránský volal a tuto roli mi nabídl, přijala jsem jeho nabídku sice moc ráda, ale měla jsem obavu, jak to všechno zvládnu. Naštěstí už byl natočený záznam představení, který mi v učení výrazně pomohl,“ říká Pavlína Hejcmanová.
V roli Madleny se herečka na jevišti potkává se svým manželem, Jiřím Hejcmanem, který ztvárňuje v příběhu Madleninu první lásku, pacholka Antonína Havla. „Já myslím, že pro nás to je teď velká výhoda. Víte, máme doma dvě malé děti, takže na sebe vlastně nemáme moc čas. Ale když přijdeme do divadla, můžeme všechny starosti hodit za hlavu a užít si i jemné laškování. A jak se nám spolu hraje? Oba jsme byli překvapeni z toho, že skvěle. Vlastně je to poprvé, co spolu hrajeme, a ani jsme netušili, že nás to bude tak bavit. Zaplať Pán Bůh!“ dodává s úsměvem herečka.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace