Igor Stránský se tajně scházel s herci

Igor Stránský se tajně scházel s herci
Foto: Marek Malůšek
Uherské Hradiště Kultura 04 / 05 / 2018

Režisér a dlouholetý ředitel Slováckého divadla Igor Stránský začal minulý týden ve Slováckém divadle připravovat tragikomedii Rodina Tótů Istvána Örkénye, známého u nás jako autora slavné Kočičí hry, v níž excelovala Dana Medřická. „Jsem šťastný, že se opět vracím do Slováckého divadla, a za tuto příležitost jsem vděčný,“ uvedl na zahajovací zkoušce režisér.
Komedie Rodina Tótů je především vynikající hereckou příležitostí pro šestici herců. V Maďarsku byla také úspěšně zfilmována i adaptována pro rozhlas a v Paříži získala cenu Le Prix de l´Humour noir. Slováčtí diváci se mohou těšit na Martina Vrtáčka, Irenu Vackovou, Terezu Hrabalovou, Zdeňka Trčálka, Moniku Horkou a Davida Vackeho. Pan Stránský se tak nemohl dočkat začátku zkoušení, že se s herci scházel už dopředu,” říká ředitel Michal Zetel. Věří, že jeho předchůdce opět připraví vynikající inscenaci, která zaboduje u diváků i u divadelních kritiků, stejně jako se mu to povedlo se zatím poslední inscenací, kterou je úspěšná Králova řeč. Ta získala několik cen včetně nominace na Thálii pro představitele hlavní role Pavla Hromádku.
Premiéra Rodiny Tótů je naplánována na sobotu 16. června. Dílo Istvána Örkénye vstoupí na jeviště Slováckého divadla ve své historii poprvé.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace