Jak chutná poctivý chléb, zjistíte v Muzeu Na Mlýně
Foto: archiv Dolněmčan
Vůni čerstvě upečeného chleba, lidové písničky, folklorní vystoupení i příjemné posezení u cimbálové muziky můžete zažít v sobotu 20. června od 15.00 v Muzeu Na Mlýně.
Během návštěvy můžete nahlédnout přímo pod ruce pekařům z národopisného krúžku Dolněmčan a pozorovat proces pečení chleba v historické peci. Součástí bude také možnost prohlídky muzea a ochutnávka čerstvě upečeného chleba.
Odpoledne vystoupí Dětský národopisný krúžek Dolněmčánek, Mužský pěvecký sbor Dolněmčané, ŽPS Tetičky a členové Slováckého krúžku v Brně za doprovodu své cimbálové muziky, která dotvoří atmosféru podvečerního programu.
„Tradiční pečení chleba každoročně připomíná dovednosti a zvyky našich předků a nabízí příležitost strávit příjemné odpoledne v prostředí muzea, kde se historie snoubí s živou folklorní tradicí,“ uvádí Pavel Stojaspal, vedoucí Dolněmčanu.
Vstupné je dobrovolné a občerstvení bude zajištěno