Jak je to s nevyřáděným dědečkem?

Jak je to s nevyřáděným dědečkem?
Foto: Marek MALŮŠEK
Uherské Hradiště Kultura 23 / 12 / 2017

Jsme si moc dobře vědomi, že jsme u nás v divadle v uplynulých letech trochu zanedbávali naše nejmenší diváky, a tak jsme se na ně zaměřili a vybrali pro ně to nejlepší, co jsme našli,” to je odpověď herce a mluvčího Slováckého divadla Josefa Kubáníka poté, co dostal dotaz na divadelní pohádky. Že slovo drží, potvrzuje pohled na divadelní program. Mezi svátky, tradičně na Štěpána, se divadlo blýskne krásnou pohádkou Špalíček veršů a pohádek, kde zmiňovaný herec hraje postavu zlé babice Zimice. Pár dnů nato děti potěší pohádka další. Ta nese název Pohádka o nevyřáděném dědečkovi a děti se na ni mohou těšit hned dvakrát v neděli 7. ledna v podání herců Národního divadla Brno. Z více než tisícovky vstupenek zbývají necelé dvě stovky, předpokládáme, že do konce roku budou vyprodány, a těšíme se, že dětem i jejich doprovodu uděláme pohádkami radost a že pohádkový pak bude celý příští rok,” uzavírá Josef Kubáník.

Anketa DOBRÉHO DNE
Na jaký dárek nikdy nezapomenete?
Tereza Novotná: Na dceru Dorotku.
David Vacke: S přibývajícím věkem mám vážně problém si na to vzpomenout…
Tereza Hrabalová: Nikdy nezapomenu na dárek, který jsem koupila já mamince, a sice našeho pejska Tedyho. Jeho psí strýček je u Šulajů a sestřička u Vladimíra Doskočila. Je to ten nejlepší pes na světě. A to byla opravdu ta nejlepší investice v životě, zatím.
Alžběta Kynclová: Nikdy nezapomenu na dárky dva. Když se před 17 lety v době Vánoc můj těhotenský test zbarvil do růžova a můj mladistvý a neuspořádaný život musel dostat řád. A když mi můj starší syn před třemi lety složil píseň a při zpěvu se doprovázel na ukulele.
Josef Kubáník: Na gramofonové desky se Spejblem a Hurvínkem. Dodnes, když přijdu k mamince na návštěvu, si k nim čichám, tak zvláštně voní. Dětstvím. A pak jsem měl rád, když jsem si mohl vlézt v kuchyni pod stůl a poslouchat je a když tam byla nějaká písnička, tak si ji tak pro sebe tiše zpívat.
Irena Vacke: Na narození naší dcery Verunky. Bylo to sice v červnu, ale je to dar, který jen tak něco nepřekoná!
Jitka Hlaváčová: Na červenou košili se zelenýma knoflíkama. Dostala jsem ji, když mi bylo 11 let. Kdybych ji oblékla, tak ji nosím dodnes!
Pavlína a Jiří Hejcmanovi: Myslím, že u nás je odpověď jednoduchá - na Štědrý den jsme předloni dostali druhého syna. To se fakt nedá zapomenout!

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace